Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Češi jsou národ udavačů! Babiš již eviduje destíky oznámení o nevydaných účtenkách. Někde se platí tzv. babišovné

Andrej Babiš je spokojený, EET běží zatím dobře.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Od čtvrteční půlnoci bylo podnikateli na server Finanční správy odesláno skoro šest milionů účtenek k evidenci. S nimi ovšem přišlo také 159 oznámení o nevydaných účtenkách. Systém ale zatím funguje dobře a ministr financí Babiš si mne ruce.

Odhady na počet podnikatelů, kterých se bude týkat elektronická evidence tržeb, byly kolem čtyřiceti tisíc. Podle údajů z 28. listopadu bylo registrováno 46 250 provozoven.

Podle serveru HlídačEET.cz, který kontroluje funkčnost pokladen, systém funguje bez problémů. Co však také poměrně slušně funguje, jsou hlášení o nevydaných účtenkách.

Češi sice systém Andreje Babiše otře kritizují, ale pokud jde o udávání, nemají s ním problém. Na daňovém portálu elektronických služeb Finanční správy České Republiky můžete vyplnit nahlášení nevydané účtenky. Jedná se o detailní online formulář, kterým zatopíte podnikateli, který vám ukřivdil, pod kotlem. Zatím byl nahlášen příjem 159 nevydaných účtenek. Budou na sebe Češi bonzovat dál?

Systém EET z dílny Andreje Babiše (62) má zamezit daňovým únikům a zlepšit ekonomiku státu. Ze stran pravicové opozice a samotných podnikatelů se systém setkal pouze z kritikou.

Tisíce podnikatelů muselo ukončit svou činnost, protože s EET pracovat nechtějí.

Zajímavý je také například postup restaurace Perníková chaloupka v Rábech u Pardubic. Tam začali lidem za platby pod 99 korun účtovat další poplatek. Deset korun je jakési „babišovné“. Tedy poplatek za to, že restaurace musí platbu zaevidovat. Finanční úřad prověří, zda na takový postup má restaurace právo.

Související články

Další články