Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Češi i Slováci oslaví 100 let republiky: Na jaký program se můžete těšit?

Praha zažije magické oslavy.
Zdroj: spolecnestoleti.cz
+ Další fotografie
Letos český a slovenský národ čeká velké jubileum. 100 let republiky je opravdu výrazným milníkem v dějinách. Na tiskové konferenci v Clam-Gallasově paláci v Praze jsme se dozvěděli o oslavách společného století v Praze, které bude zahájeno 28. září opětovným spuštěním orloje na Staroměstském náměstí. Vrchol oslav proběhne o víkendu 27. a 28. října velkými oslavami přímo v centru Prahy.

Česká republika (stejně jako Slovensko) slaví 100 let od svého vzniku, což znamená obrovské množství různých vzpomínkových a kulturních projektů po celé zemi. Program projektu Společné století je tvořen více než 350 eventy, které se budou odehrávat po celém Česku.

Akce budou soustředěné na česko-slovenské vzájemné vztahy. V hlavním městě budou oslavy koncipovány jako festival, který se pro všechny občany, turisty a návštěvníky Prahy bude odehrávat po celý měsíc. Během září a října se můžeme těšit na tématicky zaměřené výstavy, dny otevřených dveří, koncerty, divadelní představení a další tématické akce, které se budou týkat oslav ke stoletému výročí Československa. V rámci akce se CzechTourism postará o jednotný marketingový koncept v rámci všech akcí po celé republice. Video a audiospoty budou ke zhlédnutí a poslechu v televizi, rozhlase nebo na sociálních sítích, takže se lidé rozhodně nemusí bát, že jim některá z plánovaných akcí unikne.

Oslava 100 let.

Poselství celého národního projektu je založeno na slovech – něměnil/a bych, které bude spojené s národní hrdostí a sounáležitostí ve všech oblastech, které vás napadnou. Tuto akci proto podpoří výrazné osobnosti z kultury, sportu, vědy a dalších oblastí. Projekt podpoří například rybář Jakub Vágner, fotbalista Antonín Panenka, generálmajor Emil Boček, lékař Jan Pirk, herec Viktor Preiss nebo Martin Dejdar. V pátek 28. září započne slavnostní otevření Staroměstské radnice, která je po několikaměsíční rekonstrukci.

Těšit se můžeme i na slavnostní spuštění orloje a tématický videomapping na budově Národního muzea.

Praha je magická.

Pro návštěvníky muzea bude připravena speciální česko-slovenská výstava, která bude až do konce letošního roku zdarma pro všechny. Podrobné informace o všech připravovaných akcích v rámci oslav 100 let Československa budou k dispozici na webových stránkách.

Související články

Další články