Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Češi chtějí k moři: Z Česka vyrazil první vlak do Chorvatska navzdory koronavirové krizi

Češi chtějí k moři: Z Česka vyrazil první vlak do Chorvatska navzdory koronavirové krizi
Zdroj: archiv
dovolená 2020
První vlna koronavirové krize je sice zažehnána, ale odborníci a přední epidemiologové varují před druhou vlnou pandemie koronaviru. I přes nebezpečí a varování se spousta Čechů rozhodla, že si letošní dovolenou nenechá ujít. Dnes v odpoledních hodinách vyrazil z pražského hlavního nádraží první vlak do Chorvatska. Cesta z Prahy do Rijeky bude podle jízdního řádu trvat zhruba 15 a půl hodiny a lístky byly prakticky okamžitě vyprodané.

Spoj Praha - Rijeka dopravce Regiojet bude stavět v Pardubicích, Brně, Břeclavi, slovenské Bratislavě a slovinské Lublani. Okamžitě poté, co byl spuštěn prodej lístků, byly téměř okamžitě rozprodané. Češi zkrátka vzali po pandemii koronaviru Chorvatsko útokem.

Konkurenční dopravce Leo Express v úterý oznámil, že od 10. července zavede do Chorvatska autobusový spoj. "Obě země, Česko i Slovinsko, jsou z hlediska situace s nákazou koronavirem stabilní a my doufáme, že turismus u nás i letos zaznamená dobrá čísla. Česká republika je pro nás v tomto směru důležitou zemí," sdělila Novinkám slovinská ambasadorka.

Původní plán zněl, že vlaky dopravce Regiojet budou jezdit oběma směry třikrát týdně s příjezdem do Chorvatska ve středu, v sobotu a v pondělí. Společnost s velkým zájmem počítala, ale ten i tak předčil jejich očekávání. Proto přidala další čtyři spoje týdně v obou směrech.

Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 590 korun, za místo v lehátkovém voze pak 790 korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy