Nic proti legendárnímu obrázku z autogramů Emila Zátopka, kterým se Alpine Pro inspirovala. Jenomže ho mohla pojmout trochu jinak. Decentněji. A ne, aby český olympijský tým měl zase kolekci jak z cirkusu. Šílené barevné košile, kloboučky, polosandálové tenisky, do kterých jenom chybí si navléct tlusté bílé ponožky. Aspoň že v tom karnevalovém Riu se to trochu ztratí.

I když vedle sportovců z Kuby budeme vypadat jako burani. Ostrovu totiž navrhl kolekci francouzský módní génius Christian Louboutin, který je znám hlavně svou luxusní obuví. Oblékl celou 120člennou delegaci kubánských sportovců a je na co se dívat!

Pánové mají elegantní černé kalhoty nad kolena, perfektně střižená saka a bílou košili. Na nohou tenisky s motivem hvězdy, která je i na státní vlajce. Dámy pak mají tříčtvrteční kalhoty, bílé sako a sandály na mírném podpatku. Zkrátka decentní sportovní móda, ve které se nemusíte stydět ani zajít na večeři.

Kuba se prostě chce ukázat v novém světle a olympijské hry jim k tomu mají pomoci. Na všechny kousky se můžete podívat v galerii.