Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Češi a pivo v časech korony: Svijany pojmenovaly po bojovnících v první linii limitovanou edici zlatavého moku

Češi a pivo v časech korony: Svijany pojmenovaly po bojovnících v první linii limitovanou edici zlatavého moku
Zdroj: Pivovar Svijany
Finanční dar
Epidemie koronaviru je konečně téměř za námi a my si můžeme začít užívat letních radovánek. A k těm neodmyslitelně patří i správě vychlazené české pivo. Pivovar Svijany přichází s limitovanou edicí ekologických dvoulitrových plechovek piva První linie, čímž vzdal hold všem, kteří bojovali v první linii. Nebude chybět ani finanční odměna!

"Tímto gestem chceme vzdát hold všem, kteří bojovali a bojují s pandemií koronaviru v první linii, a současně jim chceme vyjádřit naši vděčnost i formou finanční podpory. Za každou prodanou plechovku věnujeme částku 10 Kč na vybraný nadační fond podporující účastníky boje proti COVID-19 v první linii,“ prozradil svou ideu ředitel Pivovaru Svijany Roman Havlík.

Komu peníze půjdou?

Nadaci bude vybírat veřejnost hlasováním na webové stránce pivovaru www.pivovarsvijany.cz. Hlasovat může kdokoli od nynějška až do 7. září. Výtěžek akce pivovar zástupci vybraného fondu oficiálně předá 28. září na Svatováclavských slavnostech na Zámku Svijany.

Kde speciál sehnat

Plechovky První linie za studena dochmelovaného ležáku Svijanský Rytíř 12 % dováží pivovar do malobchodní sítě za standardní cenu od června až do doprodání zásob. V prodeji je také přímo v pivovarské prodejně ve Svijanech, na e-shopu pivovaru a v nejbližší době i ve vybraných e-shopech s potravinami.

Pomoc potřebným

Pivovar Svijany se snažil obětavým pracovníkům krajské nemocnice v Liberci, bezpečnostních složek, Integrovaného záchranného systému a všech dobrovolníků pomáhat již od samého začátku koronavirové krize, mimo jiné bezplatnými dodávkami nealkoholického piva a nápojů.

„Velice si jich i jejich náročné, nezištné a nebezpečné práce vážíme. Snad se nám jim ji tímto způsobem podařilo aspoň trošku ulehčit nebo aspoň zpříjemnit,“ řekl tehdy Roman Havlík.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy