Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Češi a jejich HRDOST! Proč bychom se měli přestat schovávat za národ HLUPÁKŮ s pivním mozolem?

Řeknu vám, proč byste měli být hrdí na to, kým jste a kde žijete!
Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie
Češi mají příliš malé sebevědomí a hodně se podceňují. Já vám řeknu několik důvodů, proč by tomu tak nemělo být a proč byste měli být hrdí na to, kým jste.

Tohle není o tom, že bych vám teď začala do duše promlouvat a vyzývat k tomu, aby z vás najednou byli vlastenci a šílení patrioti. Spíš jsem chtěla jen připomenout, proč byste měli být hrdí na to, kde žijete. Česká republika není tak špatná, jak ji všichni vidíte a možná si ani neuvědomujete, kolik věcí tady můžete dělat, protože je berete jako samozřejmost.

Češi jsou velmi specifický národ. Mnozí nás mají zaškatulkované jako burany popíjející hektolitry piva a nevzdělance. Jenomže tady jde o to, jakou sortu lidí budete vyzdvihovat a na čí úkor se budete bavit. Tohle tvrdí většinou lidé, kteří o Češích a zemi, ve které žijí, absolutně nic nevědí.

Konečně bychom se měli vymanit ze škatulky pohodlných flákačů a jasně ukázat, že Češi jsou národ inteligentních lidí. Naše republika toho má hodně co nabídnout. Ať už se jedná o krásné dívky, ze kterých si sedá na zadek celý svět, historická města nebo nespočet možností, jak si užít pořádnou party.

1. Praha, matka měst – Praha je jedno z nejkrásnějších a nejhistoričtějších měst v celé Evropě. Sjíždějí se sem turisté z druhé strany světa, jenom aby spatřili na vlastní oči tohle město. Podívejte se k našim sousedům Slovákům. Co mělo v jejich zemi nějakou historickou hodnotu, zbořili a vystavěli tam moderní nákupní centra. Češi si váží svých památek, a proto buďme hrdí, že na historii našich měst tolik lpíme.

2. Nejkrásnější dívky světa – není země, která by měla pozitivnější ohlasy na krásu místních dívek. Česko je rozhodně zemí, která se pyšní nejkrásnějšími dívkami po všech koutech světa. A kromě své krásy oplývají inteligencí a jsou velmi úspěšné. Vzpomeňte si na takové skvosty, jako je Tereza Maxová, Zuzana Jandová, Eva Herzigová (43), Adriana Sklenaříková nebo Karolína Kurková (32).

3. Jsme světové jedničky v lékařství – Češi jsou jedni z nejlepších v oblasti kardiochirurgie a kardiologie. A hlavně se držíme na světové špici v léčení akutního infarktu myokardu. Málokdo ví, že my jsme vymysleli a založili první plastické oddělení na světě už někdy v roce 1927. V dnešní době nejsou tak moderní dioptrické brýle jako kontaktní čočky. I my jsme se zasloužili o tento pokrokový vynález.

4. Kouření marihuany – i když je kouření marihuany zatím v České republice nelegální, panuje tady poměrná volnost. V mnoha hospodách po celé zemi si můžete v klidu zapálit jointa a nikdo vám neřekne půl slova. Stejně tak je malá pravděpodobnost, že když si zahulíte na procházce v parku, budete nějak stíhaní. O tomhle si můžou nechat ve většině evropských zemí jen zdát.

5. Češi jsou velmi inteligentní – i když se tomuto tvrzení někteří zasmějí a hloupě nad tím mávnou rukou, tak i přesto je to pravda. Češi patří mezi jeden z nejinteligen­tnějších národů, kteří se řadí mezi náruživé čtenáře. V České republice máme nejhustší síť knihoven. Češi prostě rádi čtou a vzdělávají se. Kupříkladu oproti „světovým“ Američanům jsme na tom desetkrát lépe.

6. Robot je „náš“ – v dnešní době se vyrábějí roboti, kteří jsou téměř nerozpoznatelní od lidí. Existují roboti, kteří vám uvaří vámi vybrané jídlo nebo uklidí celou domácnost. Ale možná většina lidí zapomněla, že právě slovo robot bylo poprvé použito v roce 1920 Karlem Čapkem.

7. Mateřská dovolená – Češi si velmi stěžují na to, že mateřská dovolená není v naší zemi adekvátně placená. Zrovna my máme nejdelší mateřskou dovolenou. Naopak nejkratší mají ve Velké Británii nebo Kypru. V takové Americe například žádná mateřská dovolená není. Matky jsou doma jen krátkou dobu a mateřskou dostávají v podobě přísunu plen a sunaru.

8. Pití absintu – Česká republika je jednou z mála zemí, kde je tenhle alkohol povolený. Sjíždějí se k nám lidé z celé Evropy, aby mohli tenhle údajně psychotropní nápoj ochutnat.

Česko je různorodá země, která vyniká v mnoha směrech. Proto buďme hrdí na to, že jsme Češi, a přestaňme se ponižovat!

Související články

Další články