Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Červený koberec zlínského festivalu: Jitka Čvančarová přišla s vrabčím hnízdem a v podivném kabátku

Červený koberec zlínského festivalu: Jitka Čvančarová přišla s vrabčím hnízdem a v podivném kabátku
Zdroj: Renata Bušková/eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
červený koberec

Včera v podvečerních hodinách proběhlo slavnostní zahájení zlínského filmového festivalu a organizátoři to jako obvykle pojali s velkou pompou. Po červeném koberci se prošla celá řada předních ikon české kinematografie a fanoušci mohli na vlastní oči vidět své oblíbené herce, které znají jen z televizních obrazovek či stříbrného plátna. Jednou z hlavních hvězd večera byla herečka Jitka Čvančarová (44), která se letos stala dokonce členkou odborné festivalové filmové poroty. A redakce eXtra.cz byla u toho.

Čvančarová na koberci

Herečka Jitka Čvančarová má na svém kontě celou řadu známých filmových i seriálových rolí, a proto není divu, že se tento rok stala jednou z předních tváří 62. ročníku Zlín Film festivalu. Nechyběla samozřejmě ani na slavnostním zahájení, které se konalo ve čtvrtek ve večerních hodinách.

I když je počátek filmového festivalu vždy významnou společenskou událostí, nebyl předepsán žádný přísný dresscode, kterým by se celebrity musely striktně řídit. Navíc zlínský festival je věnovaný zejména dětem, proto se nese v uvolněném a příjemném duchu.

Nebyla by to ale Jitka Čvančarová, aby na červený koberec nevynesla další ze svých extravagantních modelů. Tentokrát nešlo o už legendární modrou róbu, kterou si oblékla na loňský Mezinárodní Film Festival v Karlových Varech. Tehdy lidé žertovali na sociálních sítích, že v tom herečka vypadá, jakoby táhla bazén na zahradu.

Po hvězdném koberci se prošla v černém přiléhavém overalu, na který si oblékla lesklý tříčtvrteční kabát rovného střihu s výrazným květinovým vzorem.

Neforemný outfit

Bohužel vzhledem k hereččině postavě "krev a mlíko" se nejednalo o ten nejvhodnější svršek. Jejím oblým tvarům by mnohem více svědčilo vyvarovat se výrazných vzorů a jakékoli kousky rovného střihu z tuhého materiálu raději rovnou hodit do koše. Vypasovaný kabátek by mnohem lépe podtrhl Jitčiny křivky a celý model by působil mnohem ženštějším dojmem.

Vlasy vyčesanými do vysokého drdolu si sice herečka opticky prodloužila krk, ale jinak nepůsobil zrovna moc elegantně. Mezi množstvím zapletených copánků působil zbytek vlasů rozcuchaně a všiml si toho i moderátor večera Roman Vojtek, který se nežinýroval její vlasový styling vtipně okomentovat.

Jitka Čvančarová ale nebyla jedinou dámou, která se toho večera prošla po legendárním zlínském rudém koberci. Dalšími slavnými filmovými ikonami byly herečky Eliška Balzerová (73), Jana Švandová (75) či Veronika Freimanová (66). Zlínský festival si nenechala ujít naše bývalá první dáma Livia Klausová (78), kterou s výše zmíněnými herečkami pojí dobré přátelské pouto.

Co by to ale bylo za pohádkový festival, kdyby na něm chyběli pánové, kteří k filmům pro děti neodmyslitelně patří. Jako obvykle do Zlína zavítal jeden z nejslavnějších českých filmových princů a králů herec Jan Čenský (61) a pozvání přijala i další ikona naší kinematografie Pavel Zedníček (72), který mimo jiné převzal cenu Zlatý střevíček za celoživotní přínos českému filmu.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy