Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Červeňáček Jan Hamáček zase vybledl: Ztratil paměť a dal práci muži, kterého má za lháře

Červeňáček Jan Hamáček zase vybledl: Ztratil paměť a dal práci muži, kterého má za lháře
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia
+ Další fotografie
GLOSA
Předseda ČSSD Jan Hamáček (41) byl hvězdou posledních dvou měsíců, když se stal jeho červený svetr symbolem českého boje proti pandemii koronaviru. Podařilo se mu obratně využít sociálních sítí a získat spoustu příznivců. Stačil teď ale jeden úkrok vedle a o řadu jich zase přišel. To když si do týmu přizval člověka, kterého před sedmi lety označil za lháře.

Krátká popularita

Ministr vnitra a předseda oranžové strany Jan Hamáček (41) byl pár týdnů politickou celebritou číslo jedna, zastínil i génia mediálních her Andreje Babiše (65). I ten mu musel závidět, kolik prostoru a kladných bodů dostával nejen za červený svetr, ale i za procítěná vyjádření k ohrožení zdraví obyvatel.

Možná se i tento bodrý pán pomalu viděl zpátky v parlamentu, což u ČSSD v příštích volbách zdaleka nebylo jisté; předvolební průzkumy ukazovaly čísla na hranici zvolitelnosti.

Naštval chalupáře

Pak ale některé překvapil tím, když prohlásil, že když budou Češi jezdit na chalupy, nikdo je nezastřelí (to je tedy od policie moc pěkné, jak hodná je!), za což si vysloužil první kritiku Připomínalo to rétorikou doby dávno minulé.

A nyní se sesypal domeček jeho popularity jak hromádka karet. A to ve chvíli, kdy si za volebního manažera strany osobně vybral mimořádně kontroverzního Michala Haška (44).

Čtěte také: Hamáček potřebuje mokrý hadr na hlavu, zlobí se Jakub Horák

Michal Hašek prohrál

Bývalému místopředsedovi ČSSD skončila celostátní politická kariéra před sedmi lety ve chvíli, kdy se ukázalo, že jel kout pikle za prezidentem Zemanem krátce po volbách, v nichž uspěl někdejší šéf partaje Bohuslav Sobotka, prezidentův velký neoblíbenec. Veřejně o schůzce lhal, navíc se ukázalo, že se uvnitř ČSSD výrazně podílel na „puči“ proti Sobotkovi.

Mocenský boj tehdy na celé čáře prohrál a Jan Hamáček si tehdy nebral servítky. „Mně na tom všem nejvíc vadí, že Michal Hašek ještě včera několikrát řekl, že v Lánech nebyl, ale on tam byl, což dnes přiznal. To je ten problém. Já mu vyčítám lež,“ tvrdil tehdy Hamáček v Hospodářských novinách.

Čtěte také: Jak tehdy Michal Hašek shořel jak lakmusový papírek?

Proč chce dělat s lhářem?

A najednou z „lháře“ udělal člověka, který má pomoci ČSSD na výsluní? Opravdu je toho schopná ta samá osoba, která už jednou předsedovi okopávala kotníky a snažila se řádně zvoleného bosse svrhnout?

Mnoho Čechů na chování Haška nezapomnělo. Objevily se ale i další skandály, musel skončit i jako hejtman. A po ohlášení jeho jména se znovu rozjel humbuk. Vlna nevole je tak silná, že ani sám Hamáček proti ní raději nebojuje a nejspíš doufá, až sama usne. Například na dotazy eXtra.cz na tohle téma vůbec neodpověděl.

Čtěte také: Michal Hašek platil neexistující tiskovou mluvčí

Hamáček zapomněl?

Buď má ale šéf ČSSD paměť kratší než jedno volební období, nebo mu je charakter jeho spolupracovníků jedno. V každém případě ale tuhle kaňku nesmaže, i kdyby nyní přispěchal s krizovým PR v podobě třeba zeleného nátělníku…

Související články

Další články

Nejnovější kauzy