Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Červen bude bohatý na srážky i vysoké teploty: Meteoroložka prozradila, kdy přijdou první tropy

Červen bude bohatý na srážky i vysoké teploty: Meteoroložka prozradila, kdy přijdou první tropy
Zdroj: unsplash.com
+ Další fotografie
předpověď
Přesně před sedmi lety sužovaly Česko a především Prahu, ničivé povodně. Zatopené byly vestibuly metra i pražské zoo. Letos v červnu to naštěstí na záplavy nevypadá, i tak bude první letní měsíc relativně bohatý na srážky. Kdy budeme moci očekávat první tropické dny? Na to redakci eXtra odpověděla meteoroložka Dagmar Honsová.

Od pondělí prvního června, kdy začalo meteorologické léto, si zatím užíváme příjemných teplot překračujících dvacítku a vesměs slunečnou oblohu. To se má ale už ve čtvrtek změnit, kdy se obloha zatáhne. Po krátké pauze, kdy v pátek teploty vyšplhají jen k 19 stupňům, se ale začne opět oteplovat. Jaké nás čeká počasí v dalších třech týdnech a kdy se můžeme těšit na tropický den?

Sucho nečekejme

"Letošní červen by mohl dostat přívlastek 'medardovský'. Numerické modely se totiž shodují na tom, že bude relativně bohatý na srážky – očekáváme občasný déšť nebo přeháňky a místy bouřky," popsala Dagmar Honsová

"Nicméně na povodně to nevypadá. Stejně tak to nevypadá na vlnu tropů, která přišla vloni na konci června a přinesla doposud nejvyšší červnovou teplotu na našem území, tj. 26. 6. do Doksan 38,9 °C. Nicméně první tropickou teplotu letošního roku bychom mohli naměřit už příští neděli, tj. 14. června," upřesnila meteoroložka den, kdy budou teploty atakovat třicítku.

V první polovině příštího týdne by měla převládat polojasná až oblačná obloha s teplotami maximálně do 22 stupňů.

Výhled počasí od 11. do 20. 6.

Od středy se pak začne více oteplovat. Obloha bude oblačná až polojasná, občas déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Ranní teploty 16 až 10 °C. Odpolední teploty 20 až 27 °C, přechodně až 30 °C.

Výhled počasí od 21. do 30.6.

Obloha bude opět převládat polojasná až oblačná, na frontách můžeme očekávat zataženo s deštěm, přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty 17 až 12 °C. Odpolední teploty 23 až 29 °C.

Druhá polovina června tedy slibuje vyšší teploty, nicméně se budou střídat s deštěm a přeháňkami, což ocení především zahrádkáři a zemědělci.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy