Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Čertova nevěsta: Zdeněk Troška musel kvůli zaplacení pohádky dělat nechtěnou práci

Barbora Munzarová a Eva Josefíková v pohádce Čertova nevěsta (2011).
Zdroj: Se souhlasem Bontonfilmu
+ Další 3 fotografie
POTÍŽE
Během Vánoc se v televizním programu objevují i Troškovy pohádky. V souvislosti s jednou z nich nyní zažívá režisér velké rozčílení. „Roznáší se, že jsem kvůli Čertově nevěstě vytáhl z kapsy pět milionů, lidé si pak píšou o půjčky,“ postěžoval si eXtra.cz Zdeněk Troška.

Zdeněk Troška se trápí

Pohádka Čertova nevěsta z roku 2011 vypráví příběh princezny Štěpánky a jejího kamaráda Štěpána, který se ji pokouší vyrvat ze spárů pekelného vládce.

Zatímco řadu dětí výpravný film už mnohokrát potěšil, samotného režiséra Zdeňka Trošku spíš i po letech trápí.

Slova o milionech

„Někde napsali, že Troška ze svého zaplatil pět milionů korun, aby mohl natočit Čertovu nevěstu. To mi vadí, protože to není vůbec pravda,“ řekl eXtra.cz legendární režisér.

A pak se jal vysvětlovat, jak se celá anabáze kolem vzniku filmu měla.

Vnutili mu reality show

„Dlouho jsem tehdy odmítal dělat porotce v tehdejším pořadu Talentmania. V té době jsme zároveň chystali Čertovu nevěstu s televizí Nova a do rozpočtu nám scházely tři miliony. Televize přišla s tím, že když vezmu porotcovství, tak ty tři miliony dodá,“ popisuje, čeho se musel zúčastnit tak proti své vůli, aby dal vzniknout vysněnému projektu.

„Takže vážně nešlo o pět milionů a rozhodně nešly Troškovi do kapsy, jak dotyční taky napsali. A pak mi lidé píší, ať jim půjčím peníze,“ zlobí se Zdeněk Troška, který se na Novu v posledních letech zlobí, a tak raději spolupracuje s konkurenční Primou.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy