Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Čertova nevěsta je nejoblíbenější pohádka Zdeňka Trošky: Lepší jsem nenatočil, říká

Eva Josefíková a Václav Šanda v pohádce Čertova nevěsta.
Zdroj: Se souhlasem Bontonfilmu
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
NATÁČENÍ

Už jedenáct let se televizní diváci mohou dívat na jednu z novodobějších vánočních pohádek Zdeňka Trošky Čertova nevěsta. A podle režiséra, jak prozradil eXtra.cz, je jeho nejoblíbenější. Koho nejvíc pochválil a jak se rozplýval nad představitelkou hlavní role Evou Josefíkovou?

Čertova nevěsta: Mám ji nejradši, říká Zdeněk Troška

Herečka Eva Josefíková hraje princeznu Štěpánku v pohádce Čertova nevěsta, která vznikla na motivy pohádky „Spravedlivý Bohumil“ od Boženy Němcové.

Ta se do té doby bezdětným rodičům narodí, když čertovi oba slíbí, že až dívka dospěje, stane se jeho nevěstou. Jakmile ale dojde na chvíli, kdy by mělo proběhnout splnění přísahy, královští rodiče se rozhodnou dceru nabídnout jinému, což pekelníka rozzlobí a Štěpánku promění v přízrak. Princeznu se poté snaží zachránit její nejlepší kamarád z dětství Štěpán (Václav Šanda).

„Čertova nevěsta je moje nejoblíbenější pohádka ze všech, které jsem natočil. Hrál mi tam například i Karel Zíma. Je bezvadný, umí to, dokáže zahrát všechno. Byl skvělý. Naprostá spokojenost,“ pochvaluje si Zdeněk Troška pro eXtra.cz. Spokojen byl prý se všemi herci, které si vybral.

Eva Josefíková byl zázračný objev

Včetně hlavní herečky.

„Obsazení Evy Josefíkové do role princezny bylo vlastně dílem náhody. Viděl jsem ji někde na fotografii a hned na mě úžasně zapůsobila. Hned jsem si řekl: ‚To je ona! To je ta holka, které pomohlo peklo na svět! Dlouhé vlasy, velké černé oči, to byla jasná čertova holka!‘“ vybavil si již dříve pro náš web svá někdejší slova při hledání hlavní představitelky.

„Evička je zvídavá, vyzývavá, přitom milá. Vždy měla a má obrovský herecký potenciál,“ pochvaloval si ji.

Její kolega Václav Šanda byl poprvé před kamerou a podle režiséra byl docela nesvůj. Pak mu pomohli tím, že ho nakonec nadaboval profesionální herec.

Natáčení

Při natáčení měla nepříjemnou zkušenost Sabina Laurinová, která hraje královnu. Do dekoltu jí vlétla vosa a nechala po sobě jako památku řadu žihadel. Místo pak pořádně oteklo. Herečka naštěstí není alergická, a tak mohla dál natáčet.

Natáčení snímku podle ČSFD probíhalo 39 dnů, tvůrci točili na zámcích Ploskovice a Buchlovice, na zřícenině hradu Choustník či nedaleko Týna nad Vltavou. První klapka padla 25. července v lokalitě Židova strouha u Bechyně, poslední pak 17. září téhož roku v barrandovském ateliéru číslo 4.

Pohádku si můžete pustit 29. prosince od 14:45 na Nově

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy