Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Čertova nevěsta Eva Josefíková: Režiséra okouzlila jen náhodou, hlas Štěpána ale musel pryč

Eva Josefíková a Václav Šanda v pohádce Čertova nevěsta.
Zdroj: Se souhlasem Bontonfilmu
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
NATÁČENÍ

Pohádka Čertova nevěsta (2011) posledních deset let patří ke stálicím vánočního televizního programu. Jak vůbec hlavní roli získala zajímavá Eva Josefíková (31)? Zdeněk Troška (68) to prozradil eXtra.cz.

Eva Josefíková: O castingu rozhodla jediná fotka

Eva Josefíková hraje v pohádce Čertova nevěsta princeznu Štěpánku, která se narodí dosud bezdětným rodičům jen pod příslibem čertovi, že se v dospělosti stane jeho nevěstou.

Když dojde na období, kdy by mělo dojít ke splnění přísahy, snaží se královští rodiče dceru udat jinému, což čerta rozzlobí a Štěpánku promění v přízrak. Princeznu se pak snaží zachránit její od dětství nejlepší kamarád Štěpán.

Herečka Eva Josefíková hlavní roli v pohádce získala jen šťastným řízením osudu.

„Obsazení Evy Josefíkové do role princezny bylo vlastně dílem náhody. Viděl jsem ji někde na fotografii a hned na mě úžasně zapůsobila. Hned jsem si řekl: ‚To je ona! To je ta holka, které pomohlo peklo na svět! Dlouhé vlasy, velké černé oči, to byla jasná čertova holka!‘“ vybavuje si svá slova při hledání hlavní představitelky režisér pohádky Zdeněk Troška.

„Evička je zvídavá, vyzývavá, přitom milá. Vždy měla a má obrovský herecký potenciál,“ pochvaluje zajímavou herečku.

Představitel Štěpána musel změnit hlas

Zatímco Josefíková už měla první herecké krůčky za sebou, její herecký partner, představitel Štěpána, byl úplný nováček.

Václav Šanda byl poprvé před kamerou a byl trošičku nesvůj. Tak jsme mu pak trochu pomohli tím, že ho nakonec nadaboval profesionální herec.

To se tak dělá, když je zajímavý herec, ale jeho hlasový projev není dokonalý, že to necháte přemluvit profesionálovi. To zažil i Pavel Trávníček v Popelce, protože měl ‚moravské‘ přízvuk,“ vysvětluje Zdeněk Troška pro eXtra.cz.

Ten na pohádku tehdy těžko sháněl peníze, takže chtě nechtě musel vzít práci, která se mu příčila. „Chyběly nám tři miliony a Nova se nabídla, že je poskytne, když budu porotcem v pořadu Talentmania. Já jim dlouho předtím odmítal, ale chtěl jsem, aby pohádka vznikla, a tak jsem nakonec souhlasil,“ vzpomíná Troška.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy