Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Certifikát roušek nebyl falešný, stojí si za svým Slováková: Odhalila zásadní dokument

Certifikát roušek nebyl falešný, stojí si za svým Slováková: Odhalila zásadní dokument
Zdroj: archiv Nely Slovákové
+ Dalších 24 fotografií
zásadní slova
Brněnská podnikatelka Nela Slováková (30) dál čelí kritice za kšeftování s rouškami. Spekulace o falšování certifikátu se ale rozhodla utnout jednou pro vždy. Hvězdička reality show Hotel Paradise zveřejnila sáhodlouhé prohlášení, ve kterém znovu opakuje, že nikdy nelhala. Společně s ním ukázala i zásadní dokument, který má její slova dokazovat!

Kšeft s rouškami Nely Slovákové je jako horská dráha. Když ukázala protokol ze zkoumání látky, ze které jsou roušky ušité, strhla se lavina. Zlínská univerzita se od papíru distancovala a vložili se do toho i někteří politici.

Jenomže v pátek se ukázalo, že je všechno jinak. Baťova univerzita přiznala, že kvůli kauze se rozloučila s jedním ze svých zaměstnanců. "Fakt, že UTB zpochynila pravost mnou zveřejněného protokolu, mě překvapil stejně a možná ještě víc než vás," zkonstatovala Slováková zkraje svého prohlášení, které uveřejnila na Instagramu.

"Protokol mi byl poskytnut společností, která pro Neonky s.r.o. roušky vyrábí a odpovídá za jejich kvalitu. Je to firma s několika desítkami švadlen, které dnem i nocí pracovaly a stále pracují proto, abyste vy jako koneční zákazníci měli své roušky. Je to firma, se kterou dlouhodobě a úzce spolupracuji," vysvětlila brněnská podnikatelka.

Protokol není zfalšovaný

"Já ani společnost Neonky s.r.o. jsme na zadání měření a jeho zpracování neměly sebemenší vliv. Já byla pouze prostředníkem, který vám chtěl nějakým způsobem prokázat pravdu, kterou vám od začátku sleduji. V posledních dnech jsem se snažila za pomoci svých advokátů, které jsem nucena si kvůli závažnosti případu najmout, zjistit, co se vlastně stalo. Společnými silami jsme zjistili, že protokol z měření nebyl nepravdivý, meření na UTB opravdu proběhlo, a to způsobem a s výsledky, které jsou v protokolu z měření zachyceny. Podařilo se nám také zajistit prohlášení zpracovatele protokolu z měření, který jeho pravost potvrzuje. Zveřejňuji jej spolu s tímto vyjádřením," uvedla Nela ve vyjádření. Vy ho najdete v galerii.

"Zadáním objednávky nebylo ověřování přítomnosti iontů stříbra, ale mikroskopické a mechanické vlastnosti látky," stojí v dokumentu, který Slováková ukázala a jenž je prý klíčovým důkazem.

Blondýnka, kterou proslavila reality show Hotel Paradise, zdůrazňuje, že hlavním probléměm je vnitřní spor univerzity s propuštěným zaměstnancem. "A tedy že chyba není ani na straně Neonky s.r.o. (resp. na straně mé), ani na straně jejího dodavatele roušek. Na radu svých advokátů a s ohledem na zachování důkazní hodnoty prohlášení v eventuálních řízeních, ochrany obchodního tajemství a ochrany osobních údajů jsem nucena prohlášení zpracovatele protokolu z měření zveřejnit z části anonymizované," vysvětlila, proč je v dokumentu rozmazané jméno.

Podnikatelka: Jedeme dál!

Slováková také osvětlila důvod, proč protokol z průběžného měření nakonec z jejího instagramového profilu zmizel. "Byl mi poskytnut dodavatelem bez sdělení nebo zákazu sdílení," napsala podnikatelka.

"Nabízíme roušky k prodeji dále, stále si u nás můžete roušky zakoupit s látkami, které vám od počátku avizuji. V případě jakéhokoliv zpochyňování o pravosti dokumentů jsou moji advokáti připraveni dokumenty poskytnout k nahlédnutí. Bohužel ne vám, jednotlivcům, ale podstatným institucím," uzavřela Slováková.

Kritika ze strany jejích odpůrců ale neustává. Jak jsme na eXtra.cz psali, do byznysu s rouškami si rýpla i Nelina kamarádka Eva Decastelo. Tenhle příběh očividně ještě není u konce.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy