Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Čerti zmlátili migranty! Přistěhovalci prý dostali metlou

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
potyčka
Rakouští čerti, takzvaní krampusové, jsou v maléru. Pod děsivými maskami se prý běžně skrývají opilí lidé, kteří fyzicky napadají diváky. Na italské straně Tyrolska měli dokonce zaútočit na přistěhovalce. Čerti se ale brání s tím, že se naopak sami musejí potýkat s útoky.

O potyčkách alpských démonů s diváky informoval britský deník The Guardian. Čerti se prý opíjejí a potom napadají přihlížející. V rakouském Klagenfurtu měli zbít dva hasiče, v Korutanech si zase mělo odnést zranění 11leté dítě i muž, kterého údajně čert udeřil březovou metlou do obličeje.

Nejhorší situace ale měla panovat v italské části Tyrolska. Z pořízených záběrů je patrné, že před čerty lidé brali nohy na ramena. Ty, kteří nebyli dostatečně rychlí, potom obři v maskách zmlátili. Mezi napadenými byli údajně i přistěhovalci, kteří tradici vůbec neznají.

Čerti se však proti všem obviněním důrazně ohradili. Italský incident byl prý vyprovokovaný. Maximoto Ploner, který se démonů zastal, rovněž na Facebooku popřel, že by čerti zmlátili migranty.

The Guardian upozornil také na případ z rakouského Neumarktu. Tam divák ošklivě poranil muže v převleku pohanské bohyně Perchty. Znesvářené strany si tak nejspíš nemají co vyčítat.

Související články

Další články