Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jiří Denisa Procházka koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Čertí brko v kinech: Diváci pohádku milují, jedna věc jim ale příšerně vadí!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 19 fotografií
česká pohádka
Česká pohádka Čertí brko už je v kinech. Diváci se shodují, že film je vhodný jak pro děti, tak pro rodiče a že tu po dlouhé době byla natočena pohádka, která opravdu za něco stojí. A není se čemu divit - do role čerta se po dlouhých třiceti letech vrátil Ondřej Vetchý, a to rovnou jako Lucifer.

Diváci samozřejmě začali Čertí brko ihned hodnotit. Na serveru CSFD.cz film dosáhl hodnocení 73 %, což z Čertího brka dělá jednu z nejlepších českých pohádek posledních let.

A co diváci na pohádku vlastně říkají? „Oceňuji zachování hodnot tradiční klasické pohádky,“ píše uživatelka Lukrecie. „Čertí brko mě potěšilo hlavně originalitou, přirozeným herectvím a opravdu vtipnými hláškami,“ napsal uživatel filmotrlo.

Zdá se, že pohádka má opravdu úspěch, dospělí oceňují vtipy, které jejich děti nepochopí, děti oceňují scény, které už rodiče nezajímají. I tak se ale našlo něco, co diváci na pohádce silně kritizují.

Lidem vadí, že byla do pohádky zatažena politika. „Přinejmenším polovinu zápletky tvoří výrazně akcentovaná politicky-satirická rovina,“ píše uživatel Filmmaniak. Není jediný, kdo si na politiku v pohádce stěžuje. Je v ní například ukázáno, že stačí lidem něco dát, aby vám začali věřit. Děti to sice nepochopí, dospělé diváky to ale naštvalo. Politika prý nemá v pohádce co dělat.

A ZDE se můžete podívat na 10 důvodů proč jít do kina na Čertí brko!

Související články

Další články