Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Čertí brko rozdělilo Česko: Pohádka vyvolala bouři ostrých slov

Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie
hodnocení
Svoji televizní premiéru měla na Boží hod pohádka Čertí brko, která patří vůbec k těm nejdražším. Její rozpočet byl 65 milionů korun a pochází od tvůrců Kanceláře Blaník, což trochu napovídalo, že rodiče se rozhodně nebudou při pohádce nudit. Stane se ale Čertí brko novým filmovým trhákem? Diváky pohádka rozdělila na dva tábory.

Pohádka Čertí brko měla premiéru v kinech v listopadu loňského roku. Podle dramaturgyně Uljany Donátové činily náklady na výrobu pohádky 65 milionů korun; pokud nahlédneme do žebříčků nejdražších českých filmů vůbec, prvním pohádkovým příběhem v nich je Sedmero krkavců z roku 2015 s rozpočtem 48 milionů.

Čertí brko české televizní diváky rozdělilo na dva tábory. Jedni pohádku opěvují, druzí ji zatracují. Pro někoho to byl zlatý hřeb letošních vánočních svátků a pohádka potěšila mnohem víc než štědrovečerní novinka s Matoušem Rumlem Princezna a půl království. „Fenomenální pohádka. Hodně jsem se nasmála. Super herecké obsazení. Děkuju,“ napsala na Facebooku České televize uživatelka Lucie.

„Sexy Lucifer v podání Ondřeje Vetchýho, milej Honzík Cina jako čert a krásná Judit Bárdos. Bylo to vtipný s hezkýma písničkama, nebylo tam Troškovo šišlání ani přehnaný kostýmy a taky tam naštěstí nebyla Sabina Laurinová. V případě nějaký budoucí reprízy se koukneme znovu,“ přidala se k pozitivním reakcím uživatelka Lenka.

V diskuzi se ale objevily také naprosto odlišné názory. „Opravdu jedna z nejhorších pohádek, které jsem za poslední roky viděla,“ napsala rozhořčeně divačka Alena. „Příšerná pohádka, nápad dobrý, ale zpracování šílený!!! Každý rok je to horší a horší. Naprosto trapné a být vámi se stydím, protože něco takového uvést v televizi chce odvahu,“ vyjádřila svůj názor divačka Adéla. Politický podtext se mnohým nezdál a své rozhořčení se nebáli vyjádřit.

Málokterá pohádka získala tolik kladných i záporných reakcí. A jak se líbilo Čertí brko vám?

Související články

Další články