Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Čertí brko diváky nadchlo: Nevtíravá pohádka s úžasným obsazením, hodnotí

Jan Cina v hlavní roli filmu Čertí brko.
Zdroj: Punk Film / Marek Novotný
+ Další 2 fotografie
chvála
Pohádka Čertí brko, která měla premiéru koncem listopadu 2018, patřila mezi ty, na které zvědaví diváci dlouho čekali. Po návštěvě kina a následně i zhlédnutí v televizi se ukázalo, že nečekali marně a pohádka se jim skutečně zalíbila. Chválí nejen příběh, ale především velmi sympatické obsazení.

Příběh pohádky Čertí brko diváky zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků, možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou.

Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne.

Krádeží se spustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky.

Obsazení

Do role Bonifáce byl obsazen Jan Cina, Markétku si zahrála Judit Bárdos a Ondřej Vetchý se poprvé od role ve filmu S čerty nejsou žerty vrátil do role čerta a zahrál si samotného Lucifera. Všichni tři herci se od diváků dočkali velké pochvaly.

„Judit Bárdos byla po čertech nebezpečná nehříšnice, z níž by jeden mohl dostat nejen poezii. Super byl i mladý Cina, který se opravdu na slunce dere celkem svižně a přeji mu to, protože umí. Lucifera se zhostil Ondřej Vetchý a byl také super,“ napsal kupříkladu jeden z diváků.

Příběh

I samotný příběh měl pro malé i velké diváky spoustu plusů, děti sice na internetu filmy často nehodnotí, ale dospělí to rádi udělali za ně a připojili i své poznatky. „Co oceňuji především, je naprostá originalita příběhu. Aby v nějaké pohádce málem došlo na popravu čertů, kteří tak zcela absurdně přemýšlí nad tím, co s nimi bude po popravě, to opravdu asi ještě žádné autory českých pohádek nenapadlo. Opravdu vtipně absurdní zápletka. Moc se mi taky líbila celá řada politických narážek a jinotajů na naši aktuální politickou situaci,“ napsal divák.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy