Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Čerstvá maminka Olga Lounová: Z placenty si nechala vytvořit nevšední obraz

Olga Lounová se stala maminkou. Ještě předtím stihla ale nafotit těhotenské fotky, na kteréch nechyběl ani její partner Janem Kréglem.
Zdroj: Se svolením Michala Skramuského
+ Dalších 6 fotografií
památka

Zpěvačka Olga Lounová zažívá jedno z nejšťastnějších období života. Konečně se dočkala a ve svých jednačtyřiceti letech přivedla na svět prvního potomka, dceru, již společně s partnerem hokejistou Janem Kreglem pojmenovali Arianne. Porod milovnici adrenalinu naprosto rozněžnil, a aby si na něj uchovala památku, nechala si vytvořit nevšední obraz. Obtiskem vlastní placenty se pochlubila na Instagramu. 

Netradiční umění podle Lounové

V poslední době se placenta stala pro maminky téměř posvátnou. Protože je tento dočasný orgán prý hotovým životodárným zázrakem, některé čerstvé rodičky z ní připravují pokrmy na různé způsoby. Podle informací na webu babyonline.cz pozře placentu často nejen matka, ale i zbytek rodiny.

Zpěvačka a novopečená maminka roztomilé holčičky Arianne Olga Lounová využila placentu jako památku na porod velmi kreativním způsobem. Nechala si z ní udělat obtisk, který si bude moci doma pověsit na stěnu. Umělecké dílo pro ni vytvořila porodní asistentka Natálie Sedlická, které Olga nezapomněla poděkovat prostřednictvím storíček na svém Instagramu.

Chvíli po porodu byla doma

Lounová mnohé odpůrce domácích porodů a jiných alternativních způsobů příchodu miminka na svět překvapila, když na sociální síti uvedla, že rodila ambulantně.

"Rodili jsme ambulantně, což znamená, že po pár hodinách po porodu a první kontrole miminka a maminky, pokud je vše v pořádku, tak jedete domů," napsala zpěvačka. "Ano, potřebujeme víc mediálně známých lidí, kteří ukážou, že práce komunitních PA (porodních asistentek pozn. red.) dává smysl, že je normální volbou zvolit si, kde chce žena rodit, popř. kdy chce odejít domů," odpověděli hudební interpretce z instagramové stránky Jsem dula.

"Zvládli jsme to krásně, měla jsem dvě úžasné porodní asistentky i partnera s kamarádkou s sebou, takže to bylo celé o obrovské podpoře, lásce a péči. Tak jak by si zasloužila každá žena," řekla eXtra.cz těsně po porodu šťastná Olga. "50 cm a 3,160kg," dodala pyšně.

Související články

Další články