Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zákulisí filmu Zátopek: Dana Zátopková dala Marthě Issové důležitou radu

Zákulisí filmu Zátopek: Dana Zátopková dala Marthě Issové důležitou radu
Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
NAROZENINY
Martha Issová se řadí mezi nejpopulárnější české herečky. Na svém kontě má už celou řadu zajímavých rolí, ovšem na tu asi nejslavnější si diváci budou muset ještě nějakou dobu počkat. Snímek Zátopek, v němž hraje legendární oštěpařku Danu Zátopkovou, by měl jít do kin v létě. Jak se k této roli vůbec dostala?

Martha Issová, která dnes slaví kulaté čtyřicáté narozeniny, se narodila v Praze do herecky založené rodiny. Její matkou je je herečka Lenka Termerová a otcem syrský režisér Moris Issa. Svůj filmový debut si Martha prožila v roce 1997 díky pohádce O princezně, která nesměla na slunce, v níž si zahrála i po boku své mámy.

Martha Issová v klipu Nafrněná

V době, kdy sbírala své první herecké zkušenosti, začala studovat obor herectví na Státní konzervatoři, tato studia ale nedokončila. Pak začala studovat i jazzový zpěv na konzervatoři Jaroslava Ježka a velký úspěch zaznamenala díky televizní komedii Otec neznámý či čtyřdílnému seriálu Hop nebo trop. Poté se začala objevovat na televizních obrazovkách čím dál častěji.

Do povědomí diváků se dostala taky ve videoklipu Barbory Polákové k písni Nafrněná a zapojila se i do divácky oblíbené televizní show Tvoje tvář má známý hlas Drobnou, ale výraznou herečku jste mohli vidět i v pohádce Sedmero krkavců, snímku Dukla 61, filmech Tajnosti, Děti noci, Perfect Days nebo Líbáš jako ďábel Ze seriálů to pak byla Čtvrtá hvězda nebo Zkáza Dejvického divadla

Martha Issová získala v roce 2019 Českého lva za Mimořádný počin v oblasti audiovize za roli ve filmu Dukla 61. Na Českého lva byla nominována za film Tajnosti, o rok později coby hlavní herečka ve filmu Děti noci a potřetí v roce 2015 za roli Bohdanky v pohádce Sedmero krkavců. Issová získala i cenu za nejlepší ženský herecký výkon na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech za snímek Děti noci.

Martha Issová ve filmu Zátopek

Nejnovější roli si Martha Issová zahrála pod taktovkou svého přítele Davida Ondříčka, se kterým má dvě dcery - Františku a Emilku. Vžila se totiž do postavy oštěpařky Dany Zátopkové ve filmu Zátopek, který, pokud to koronavirová situace dovolí, by měl mít dlouho očekávanou premiéru v srpnu letošního roku.

„Když David film chystal, ale neměl na něj ještě peníze, natočil o Zátopkovi dokument. Dělal do něj rozhovor s Danou a já za nimi přišla do Stromovky. David mě představil jako tu, co ji má v celovečerním filmu hrát, ona se na mě podívala a řekla: Hlavně u toho hodu, slečno, nesmíte vypadat jako zlomená lilie,“ zavzpomínala Issová pro portál novinky.cz na první setkání s Danou Zátopkovou, která zprvu nebyla moc nadšená z toho, že film vzniká. „Ale díky tomu, že jsme se s ní pak viděli několikrát a povídali si s ní, začala s námi přípravy prožívat. Pouštěla jsem jí své tréninky, aby viděla, jak házím, ukazovali jsme jí videa, jak Vašek běhá, a ona nám začala být postupně moc nakloněná. Nakonec mi dala i své osobní, ručně psané zápisky z olympiády v Helsinkách. Mohla jsem si v nich číst, jak prožívala Emilův běh i jak se ona sama připravovala. Bylo vidět, že poznala, že film nechceme ošudlat a připravujeme se nejlépe, jak dovedeme," dodala Issová.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy