Asi nejtragičtější nehodou je smrt dvou chlapců (7) a (12), které srazil v sobotu večer řidič v Plzni. Zemřeli později v nemocnici. Chlapci přecházeli u parkovacího domu Rychtářka. Zatím není známo, jestli přecházeli na přechodu nebo mimo něj. Řidič se po nehodě zhroutil.

V pátek večer zahynul muž při srážce vozů mezi Velkým Meziříčím a obcí Stránecká Zhoř. Dalších šest účastníků nehody je zraněno. Do protisměru vjel jednadvacetiletý řidič, kterému policie v dubnu zadržela řidičský průkaz.

V noci na neděli u obce Kožlí na Písecku vyjelo auto mimo silnici a havarovalo. Spolujezdec zemřel. Další tři lidé byli vážně zraněni. Na silnici u Zhůře na Plzeňsku se osobní automobil převrátil na střechu. 32letý řidič byl na místě mrtev, další dva lidé jsou zraněni.

V kritickém stavu v plzeňské fakultní nemocnici leží 25letá řidička, která nabourala na Karlovarské třídě v Plzni do sloupu trolejového vedení. Podle agentury ČTK jí v nemocinici naměřili 2,5 promile alkoholu.

Za červen se zatím eviduje 36 úmrtí na českých silnicích. V loňském roce se stejný počet evidoval za celý měsíc. Červen se tak možná stane nejtragičtějším měsícem. V počtu úmrtí zatím vede květen, kdy na českých silnicích zahynulo 42 osob. Nejméně pak bylo mrtvých v únoru, a to 27.