Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Černý scénář se naplnil: V Česku začala druhá vlna epidemie, prohlásil epidemiolog Prymula

Černý scénář se naplnil: V Česku začala druhá vlna epidemie, prohlásil epidemiolog Prymula
Zdroj:
Koronavirus
Podle epidemiologa Romana Prymuly je v Česku druhá vlna koronavirové epidemie. Během následujících 14 dnů až tří týdnů může být v nemocnicích stejný počet hospitalizovaných jako na jaře.

V Česku je aktuálně 13 739 aktivních případů. Epidemiolog a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum Roman Prymula v České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce prohlásil, že v zemi začala druhá vlna koronavirové epidemie.

"Já si osobně myslím, že je to druhá vlna," řekl Prymula. Také zmínil, že tuzemský vývoj epidemie je horší než ve Španělsku. I když mají vyšší počty, potvrzených případů každým dnem ubývá.

Podle Prymuly může za 14 dnů až tři týdny být v nemocnicích stejný počet hospitalizovaných jako na jaře. Jestliže se bude nákaza šířit tak rychle jako dosud, nemocnice se mohou dostat na limity kapacity vyhrazených lůžek pro pacienty s covidem-19. Kdyby se nezaváděla žádná opatření, na limitní kapacitě by české nemocnice mohly být na konci října, uvedl Prymula.

Český epidemiolog zmínil, že vyhlášení druhé vlny je sice formální záležitostí, současný stav se za ni však už dá považovat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy