Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Černý scénář se naplnil: Česko má už 5 potvrzených případů nákazy koronavirem

Černý scénář se naplnil: Česko má už 5 potvrzených případů nákazy koronavirem
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
nákaza
Aktuální nákaza koronavirem si od pondělí připsala další dva pacienty. Informoval o tom v úterý ráno ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Máme celkem pět potvrzených případů,“ uvedl na tiskové konferenci. Další potvrzený pozitivní případ je podle Vojtěcha spolucestující již pozitivně testované americké studentky, je to žena z Ekvádoru narozená v roce 1999.

Testy ve Státním zdravotním ústavu potvrdily další případ nákazy koronavirem Nakažení jsou izolováni na infekčních klinikách, hygienici nyní provádí potřebná epidemiologická šetření včetně dohledávání všech osob, se kterými nakažení přišli do blízkého kontaktu.

**Novým nakaženým je kamarádka studentky ze Spojených států. "Jde o spolucestující americké studentky, která je v karanténě, je to spolužačka ze školy v Miláně. Jde o ženu z Ekvádoru, ročník 1999. Absolvovala stejnou cestu jako americká studentka. Měla horší příznaky, horečku přes 38 stupňů. Je hospitalizována v Nemocnici Na Bulovce," uvedl na tiskové konferenci Adam Vojtěch.

Nejasné testy

Celkem má Česko aktuálně 5 pacientů s pozitivními testy na nákazu koronavirem. Právě je testováno dalších 16 vzorků. "Předpokládám, že výsledky budeme vědět dnes dopoledne," uvedl Vojtěch.

První tři případy nakažených jsou aktuálně v dobrém stavu - všichni jsou v karanténě v Nemocnici Na Bulovce. Jedná se o muže, ročník 1952, české národnosti, který pobýval na univerzitě v italském městě Udine a po návratu byl v domácí karanténě. Druhým nakaženým je studentka americké národnosti, ročník 1999, která studuje v italském Miláně a do Prahy přicestovala jako turistka s kamarádkou. Třetím nakaženým, který se vrátil s rodinou z lyžařského pobytu v Itálii z oblasti Veneto, je muž z Děčína. A čtvrtou pacientkou je žena rovněž z Děčína, která pobývala ve stejném italském hotelu a je v karanténě v nemocnici v Ústí nad Labem.

Situaci sledujeme také ONLINE. Najdete ZDE

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy