Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Černý pátek v Česku: Koronavirus zjištěn u 798 lidí, situace je zlá

Černý pátek v Česku: Koronavirus zjištěn u 798 lidí, situace je zlá
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
koronavirus
V pátek padl v Česku další rekord v počtu lidí nakažených koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví uvedlo téměř 800 dalších pozitivních případů. Největším rizikem nákazy je nyní Praha, ve které se zpřísňují opatření.

Už počtvrté za sebou přibyl rekordní počet pozitivních testů na koronavirus. V pátek ministerstvo zdravotnictví informovalo o 798 dalších nakažených. To je o 119 více než ve čtvrtek. V úterý a středu přesáhl počet nakažených 600. Celkem je tak v České republice téměř 7 800 nemocných. Většina lidí má ale mírný průběh nemoci nebo nevnímají žádné příznaky. Část z nich je na tom zle a musejí být v péči lékařů. V nemocnicích je nyní 190 pacientů, z toho 44 je v těžkém stavu. Od začátku epidemie se v Česku nakazilo koronavirem téměř 27 250 osob a 429 z nich zemřelo. Vyléčeno však bylo 19 027 případů.

Nejvyšší nárůst zaznamenalo za posledních sedm dní Hodonínsko, kde bylo potvrzeno 86 případů na 100 000 obyvatel. Přes šedesát případů evidují i Svitavy, Beroun a Praha. Hlavní město mělo od počátku šíření koronaviru už přes 6 300 pozitivních případů.

Na webových stránkách ministerstva zdravotnictví byla v pátek zveřejněna mapa, která uvádí stupně pohotovosti vyplývající z aktuální epidemiologické situace v jednotlivých krajích. Jediná Praha je v druhém, oranžovém stupni rizika nákazy. Do zeleného stupně bylo zařazeno již deset okresů, z nich je nejvíce ve Středočeském kraji.

Z důvodu špatné situace v České republice bylo 1. září vyhlášeno znovuzavedení nošení roušek ve vnitřních prostorách, jako je veřejná doprava nebo úřady. Hygienická stanice ale v pátek oznámila, že už ve středu 9. září vejdou v platnost další opatření týkající se Prahy. Zakryté dýchací cesty tak budou povinné i v obchodech a obchodních centrech. Navíc bude od půlnoci do šesté hodiny ranní zákaz přítomnosti veřejnosti v restauracích, barech a nočních klubech. Roušky přibudou 14. září i v prostorách škol.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy