Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Černošská Anna Boleynová: Kdo je herečka Jodie Turner-Smith?

Jodie Turner-Smith jako Anna Boleynová.
Zdroj: Profimedia / Koláž eXtra.cz
FOTOGALERIE

Černošská modelka a herečka Jodie Turner-Smith je v posledních dnech velmi diskutovanou ženou, objevila se totiž v třídílné televizní sérii Anne Boleyn, kde ztvárňuje hlavní roli bělošské postavy a seriál kvůli tomu čelí velké kritice. Kdo je ale Jodie Turner-Smith?

Čtyřiatřicetiletá modelka a herečka Jodie Turner-Smith se narodila v Peterboroughu ve Velké Británii a za svou kariéru už si prošla celou řadou filmů a seriálů, mezi které patří například True Blood: Pravá krev, Ničemové, Poslední loď, Nightflyers nebo Jett.

Posledním velkým počinem, který ji proslavil po celém světě, je třídílná minisérie Anne Boleyn o manželce anglického krále Jindřicha VIII. Seriál herečku Jodie Turner-Smith však neproslavil jejím talentem, nýbrž tím, že černošská žena hraje bělošskou postavu z historie. Kritika ze všech stran zní, že nelze upravovat historii tak, jak to vyžaduje současná rasová korektnost.

Jodie Turner-Smith je vdaná za kanadsko-amerického herce Joshuu Jacksona, známého z filmů Dannyho parťáci, Atentát v Ambassadoru nebo třeba Vzpoura v Seattlu. Herecké duo spolu má jednu dceru.

Související články

Další články