Rozčarování a vztek vyvolala v političce SPD Věře Maříkové prachobyčejná reklama na trdlo, jež je na plakátě umístěném před obchodním centrem Varyáda v Karlových Varech. Trdelník drží v ruce malá černošská holčička, která je podle Maříkové nevyhovující. Na svém facebookovém profilu se vyjádřila jasně.

„Když vezmu, že trdelník patří Čechům, tak obrázek černošky se zmrzlinou je i pro mě dosti nevhodný. Jak vysvětlit firmě Trdlokafé, že tento obrázek se k našemu trdlu opravdu nehodí?“ komentuje situaci místopředsedkyně.

Údajně se na ni obrátil i jeden rozhořčený pán s tím, že mu obsluha nebyla schopná sdělit, proč je holčička na plakátě vyfocena. Trdlokafé se postavilo k incidentu na sociální síti následovně.

„Odmítáme rasismus v jakékoliv formě a stížnosti na výzdobu našich stánků proto vnímáme jako zcela nepřijatelné – i vzhledem k faktu, že dívka na obrázku se jmenuje Jája a je Češka. Absurditě příspěvku paní Maříkové přidává i skutečnost, že trdelník pochází z Maďarska a jeho prezentace jako tradičního českého produktu je naprosto scestná.“

Co stojí za příspěvkem Věry Maříkové, je těžko říct. Jde o skutečné přesvědčení nebo má jen příliš volného času?

Informaci prvotně přinesl portál Aktuálně.cz.