Nedávno jsme pro vás připravili takový malý vhled do duše sběratele erotiky Alexandra Dupouye a věřili, že staré fotky pařížských prostitutek vás budou bavit.

A také jsme slíbili, že když se vám fotky na hranici mezi pornografií a uměleckými akty budou líbit, připravíme pro vás pokračování na téma pravěk BDSM.

Téma dominance a submisivity provází lidstvo od jeho úsvitu. Otrokářská společnost byla založena na disciplíně, plnění příkazů a případné odměny od pána.

Podobné vztahy lze vypozorovat v armádě, kde vojsko poslouchá generála, který má nad jednotkou moc a případně vynáší trest. Nějakého toho dominanta a partičku subíků najdete v každé kanceláři. Pokud to ale není hra, tak je to šikana.

Znalec lidské sexuality Alexandre Dupouye ve svém pojednání o výprasku hovoří o tom, jak je pro moderního člověka důležitý prožitek bolesti. Pokud nás něco bolí, tak to cítíme, je to skutečné a prožíváme v ten moment absolutní přítomnost.

A pokud do tohoto niterného prožitku přizveme další osobu s bičíkem, jsme na bolest dva. A kde jsou dva, mohou být i tři. Jak dokazují rozkošné staré fotky.