Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Černé rekordy padají každý den, 1382 nakažených není to nejhorší: Nemocných budou tisíce, tvrdí Prymula

Černé rekordy padají každý den, 1382 nakažených není to nejhorší: Nemocných budou tisíce, tvrdí Prymula
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
nákaza
V Česku je opět nový rekord v nárůstu počtu nakažených, jen za čtvrtek totiž přibylo 1382 případů. Epidemiolog Roman Prymula si však myslí, že se brzy bude republika potýkat s tisíci nakaženými denně. Už v úterý šlo o více než 1100 infikovaných a stejně tak ve středu. Na zářijová čísla vláda reagovala tak, že nařídila plošné nošení roušek v budovách po celé republice.

Poprvé od začátku pandemie koronaviru eviduje ministerstvo zdravotnictví tak vysoký nárůst. Třikrát po sobě v jednom týdnu se zvedl počet nakažených o více než tisíc. V úterý to bylo 1164, ve středu 1160 a čtvrtek tomu nasadil korunu, když přibylo 1382 nových případů.

Podle epidemiologa Romana Prymuly bude i hůř. "Přijde nárůst, který se bude pohybovat okolo dvou tisíc nakažených denně. U počtu nakažených je už nyní horší situace než na jaře. U hospitalizace to tak za dva až tři týdny bude podobné jako na jaře. Možná nepatrně horší," popsal vyhlídku do blízké budoucnosti Roman Prymula v rozhovoru pro MF Dnes.

Radikální opatření

Adam Vojtěch pak ve středu informoval o tom, že se na vládě rozhodli opět zavést plošné nošení roušek po celé republice, platí to jen pro budovy. Lidé je musí nosit od čtvrtka. Pro některé evropské státy byl navíc úterní nárůst alarmující a sledují, jak se u nás situace vyvine

Aktuálně je 11 178 aktivních případů, kteří se s nákazou potýkají. Většina z nich má lehký průběh. Aktuálně hospitalizovaných je 249, vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy