Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Černé peklo na zemi! Bendová se hájí z nařčení z rasismu: Tohle je přece dobytčinec, vzkazuje kritikům

Zdroj: archiv Alice Bendová/ Zuzana Belohorcová
+ Další 2 fotografie
rasismus
Moderátorka Zuzana Belohorcová (45) před pár dny sdílela na sociálních sítích příspěvek, ve kterém vysvětluje, proč se musela i s rodinou odstěhovat z milovaného Miami. Hvězda slovenské Tváře se svěřila lidem, že z ráje se pomalu stává peklo. Na to reagovala i oblíbená herečka Alice Bendová (47), která dění v USA komentovala slovy "černé peklo na zemi" za což sklidila od lidí kritiku a nařčení z rasismu. Spousta příznivců se Bendové zastalo a samotná herečka obvinění z rasismu odmítá a kritikům vzkazuje své...

"Mnozí z vás se mě neustále ptáte, proč jsme odešli z Miami. Tady je jednoduchá a výstižná odpověď. V takovém prostředí přece děti vychovávat nechcete. To, co se tam děje v posledních dnech je už neúnosné. Z ráje na zemi se doslova stává peklo. Trhá mi to srdce. Místní policie je už bezradná. Zaslouží si můj velký obdiv," napsala Zuzana Belohorcová do příspěvku a připojila několik snímků.

Moderátorka s rodinou žila v Miami několik let a v posledním roce se byli nuceni odstěhovat do Španělska. Spousta Čechů si neumí vůbec představit, jak to v současné době v USA vypadá a Belohorcová si patrně neuvědomila, co tím může rozpoutat.

Pod příspěvkem reagovalo spoustu lidí a jedním z nich byla i oblíbená herečka Alice Bendová. "Fuj. Černý peklo na zemi. Ať žije Biden, že? Je to smutný, že se tam dlouho nepodíváme," napsala k příspěvku Belohorcové Bendová a rozdělila Česko.

Polovina ji obviňuje z rasismu, druhá vyzdvihuje za upřímnost

Komentář herečky Alice Bendové rozdělil komentující snad víc než samotný příspěvek slovenské hvězdy Tváře. Někteří s Bendovou souhlasí a vyzdvihují ji za odvážnost a upřímnost. "Za mě máte taky velký palec nahoru. Nebojíte se komentovat věci jak cítíte a to je třeba v boji proti hnusu. Sdílím váš názor," píše řada lidí a hájí herečku.

Další sice chápou, jak to Alice patrně myslela, nicméně si stojí za tím, že její komentář byl značně rasistický. "Napsala jste černé peklo a že díky Bidenovi. No, starosta je republikán a může za to prezident? Napsala jste rasistický příspěvek a ještě to budete rozmazávat," myslí si jiní, ale Alice si za svým názorem stojí.

"Peklo není růžové ani světle modré. A tohle je hnus. Při včasném a tvrdém potlačení By se tomu dalo předejít," nenechala se herečka.

Nejsem rasista a nikdy nebudu, tohle je ovšem dobytčinec

Alice Bendová se k celému problému znovu vyjádřila na svých sociálních sítích. "Přátelé, tyto záběry z Miami včera odvysílala Prima, abyste si udělali obrázek o situaci zde v době Spring Break, vypadá to jako peklo, že? A rozhodně to není růžové peklo. Tato moje reakce navazuje na reakce na můj komentář na to, co se na Miami děje," vysvětluje Bendová.

"Veřte, NEJSEM RASISTA a NIKDY NEBUDU, ale toto je dobytčinec a chování těchto lidí nemá nic společného se svobodou, slušností a láskou k ostatním. Miluju lidi obecně, pokud ostatním nechávají prostor k životu, nekradou, nelžou a chovají se v souladu s morálkou a pravidly," dodala.

Související články

Další články