Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Černá komedie Modelář: Jiří Mádl se musel naučit rapovat a šišlat, hlášky si zamilujete

Zdroj: Se svolením společnosti Falcon
+ Další 4 fotografie
ZAJÍMAVOSTI
Ačkoliv jsou za hlavní favority na České lvy považovány filmy Šarlatán nebo Krajina ve stínu, snímek Modelář by se mohl stát černým koněm filmových cen. Černá komedie režiséra Petra Zelenky má sedm šancí sošku získat. Co jste o tomto nenápadném filmu nevěděli?

Kato ve filmu

Snímek Modelář režiséra Petra Zelenky (a jeho přátel) byl v tomto roce nominován na sedm Českých lvů. Jedním z nominovaných je i Jiří Mádl za roli majitele firmy, přezdívaného Plech. Ten je ve svém volném čase raper. Protože byla role původně psaná pro rapera Kata z kapely Prago Union, musel se Mádl naučit rapovat. A nejen to - Kato je proslavený mimo jiné tím, že nemá zuby, proto Mádl musel napodobit i jeho specifický způsob mluvení.

Obsazení snímku hledali dva roky

Přitom než našel Petr Zelenka správné představitele hlavních rolí, Jiřího Mádla a Kryštofa Hádka, uběhly více jak dva roky. „Casting byl v tomto případě více než dvouletý proces, chemie mezi dvěma hlavními hereckými představiteli je tu zásadním hybným momentem příběhu. Cílem byla věrohodnost hlavní postavy, ta se totiž ocitá v málo pravděpodobné situaci, na kterou nikdo z nás nemá odvahu. Je to Hádkova jasně nejlepší hlavní role,“ což je odvážné tvrzení, protože Hádek získal Českého lva za hlavní roli ve filmu Kobry a užovky Za Modeláře letos získal alespoň nominaci.

Slavný film Taxikář jako vzor

Režisér Petr Zelenka vymodeloval Modeláře podle legendárního snímku Martina Scorseseho Taxikář. Pokud tento film znáte, už asi tušíte, k čemu Modelář směřuje. Natáčelo se v Praze, Brně, českoněmeckém pohraničí a nakonec se filmaři podívali i do Tel Avivu. Čeho se tedy ve filmu můžeme dočkat? To necháme říct Petra Zelenku: "Můžeme slíbit pár hlášek a hlavní hrdiny, které si zamilujete. Bude to dobře odsejpat a na pár scén si vzpomenete i druhý den nebo za týden."

Sedm nominací na Českého lva 2021

Snímek Modelář získal celkem 7 nominací na Českého lva 2021. Byl nominován v následujících kategoriích:

  • Nejlepší film
  • Nejlepší režie (Petr Zelenka)
  • Nejlepší hlavní herec (Kryštof Hádek)
  • Nejlepší vedlejší herec (Jiří Mádl)
  • Nejlepší scénář (Petr Zelenka)
  • Nejlepší kamera (Alexander Šurkala)
  • Nejlepší střih (Vladimír Barák)

Související články

Další články