Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ceny TýTý se letos nevyhlásí. Stojí za tím zákulisní války!

Ani barrandovská „Partička“ by se slavnostního večera nezúčastnila.
Zdroj: herminapress.cz
Co si šuškali i vrabci na střeše, se stalo skutečností. Už dlouho se hovořilo o tom, že ceny TýTý jsou dávno odpískány a teď se ta slova vyplnila. Letos si fanoušci televizních cen nepřijdou na své, organizátoři na slavnostní vyhlášení rezignovali. Co se vlastně stalo v zákulisí?

Od minulého ročníku, kdy účast odřekla televize Nova, se v kuloárech probíralo, že ceny TýTý mají odzvoněno. A najednou se tyto informace potvrdily, když na slavnostní večer odmítla přijít i televize Barrandov.

"Hledáme model, který by vyhovoval všem stanicím, ale televize zatím stále nenašly společnou řeč, takže bude lepší udělat si na rok přestávku a nabrat dech,“ obhajovala jednání organizátorů Elena Slováková z vydavatelství Bauer Media, kteří ceny pořádají.

Jenže se šušká, že je za tím spíš boj televizí, než že potřebují reorganizaci. Prý se hlavně Nově nelíbí to, že hlavní ocenění určují diváci, nikoliv odborná porota. Zato to nevadí České televizi a Primě, kterým jde především o hlas jejich fandů.

"Ve hře jsou ceny buď divácké, nebo odborné. Pro nás jsou základem hlasy diváků, trofeje od odborníků vidíme nanejvýš jako doplňkové, ale některé stanice chtějí opak,“ řekla mluvčí deníku Blesk. A dodala, že o odborné hodnocení stála již zmiňovaná TV Nova.

Související články

Další články