Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ceny Thálie 2020: Udělovaly se online, bodovala hvězda Tváře Erika Stárková

Ceny Thálie 2020: Udělovaly se online, bodovala hvězda Tváře Erika Stárková
Zdroj: archiv Eriky Stárkové
thálie
Kvůli protikoronavirovým opatřením proběhlo letošní rozdílení cen Thálie online. Živým přenosem provázel Ondřej Kepka. V činoherní kategorii zvítězili brněnští Tereza Groszmannová a Petr Štěpán. Za muzikál získali cenu Erika Stárková a Pavel Režný.

Moderování sedmadvacátého předávání Cen Thálie se zhostil herec Ondřej Kepka. "Zrušit jsme to nechtěli, tak jsme se rozhodli pro tuto formu. Neokázalou, ale třeba o to upřímnější," řekl v úvodu Kepka.

V muzikálové kategorii si Thálii odnese Erika Stárková za roli Dívky v Bowieho muzikálu Lazarus. Za muže si pak cenu převezme Pavel Režný za výkon v muzikálu Elisabeth v plzeňském Divadle J. K. Tyla.

Cenu pro činoherce do 33 let proto ze záznamu převzal sedmadvacetiletý Josef Láska. Cenu za činohru si dále odnesla Tereza Groszmannová za roli Mirandoliny ve stejnojmenné hře Národního divadla Brno. V mužské kategorii se vítězem stal Petr Štěpán.

Když Herecká asociace 2. listopadu zveřejnila nominace, netradičně rovnou oznámila držitele cen za celoživotní dílo. V činohře ji získali Hana Bauerová a Josef Abrhám

"Myslíme si ale, že doba není vhodná pro podobné akce. Přišlo nám to nevhodné, nechceme působit, jako bychom neměli jiné starosti než si předávat ceny. Mohlo by to vzbuzovat reakce, které bychom nechtěli,“ řekl Kepka, proč dostal přednost online program.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy