Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary převezme Clive Owen: Zahrál si krále Artuše i drsňáka ze Sin City

Clive Owen si zahrál jednu z hlavních postav Sin City - Města hříchu.
Zdroj: 2005 Dimension Films / Profimedia / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
KARLOVY VARY

Jednou z hvězd Filmového festivalu Karlovy Vary bude herec Clive Owen (59). Fanoušci si jej mohou pamatovat kupříkladu jako krále Artuše ve stejnojmenném filmu či zabijáka Dwighta ze Sin City. Jak informoval Jiří Bartoška na tiskové konferenci, kde byla přítomna i redakce eXtra.cz, Brit z jeho rukou převezme rovněž Cenu prezidenta MFF.

Hostem letošního ročníku bude i britský herec Clive Owen. Na slavnostním zakončení 58. ročníku MFF KV převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary od Jiřího Bartošky a při této příležitosti bude uveden oceňovaný snímek Na dotek, od jehož vzniku uběhlo právě 20 let.

Nominace na Oscara

Clive Owen debutoval roku 1988 ve snímku Vroom. Opravdový zlom však nastal až v roce 2004, kdy si zahrál po boku Natalie Portman, Julie Roberts a Jude Lawa v romantickém dramatu Na dotek. Za ztvárnění Larryho si odnesl Zlatý globus, cenu BAFTA a nominaci na Oscara.

Ve stejné době ztvárnil také titulní roli ve snímku Král Artuš a o rok později jednu z hlavních postav, Dwighta McCarthyho, ve filmu Sin City - Město hříchu. V hercově filmografii má své místo řada titulů, které dokládají spolupráci s ceněnými režisérskými osobnostmi. S Alfonsem Cuarónem natočil mysteriózní sci-fi Potomci lidí, se Spikem Leem thriller Spojenec, hlavní mužskou roli si zahrál v historickém dramatu Shekhara Kapura Královna Alžběta: Zlatý věk nebo v akčním thrilleru Toma Tykwera International.

Clive Owen jako Bill Clinton

V roce 2021 zazářil Clive Owen v roli Billa Clintona ve třetí sérii antologie American Crime Story. Ačkoli se před natáčením nechal slyšet, že byl zpočátku zmatený, když ho oslovili kvůli této roli, jelikož nevypadá ani nezní jako bývalý prezident, později přijal výzvu s nadšením a jeho transformaci kritici hodnotili kladně.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

MMF Karlovy Vary 2024

58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF KV 2024) probíhá v termínu od pátku 28. června do soboty 6. července 2024.

MFF Karlovy Vary 2024

Za mimořádný přínos české kinematografii převezme cenu herec Ivan Trojan. Filmové fanoušky čeká premiéra digitálně restaurovaného filmu Stíny horkého léta. Festival vzdá hold slavné castingové režisérce Francine Maisler.

Hvězdami festivalu jsou herci Geoffrey Rush, Viggo Mortensen, Daniel Brühl a Clive Owen a režisér Steven Soderbergh.
Související články

Další články

Nejnovější kauzy