Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Čeněk Stýblo exkluzivně: Odtajnil, jestli je jméno syna pravé, a ukázal fotky

Zdroj: Se souhlasem Čeňka Stýbla
+ Dalších 5 fotografií
pro extra.cz

Známý youtuber Čeněk Stýblo, který před lety působil společně s Erikem na kanále ViralBrothers, se stal otcem. Syna si pořídil s krásnou přítelkyní Lenkou Kučavíkovou. Novopečeného tatínka však lidé kritizují kvůli výběru jména pro dítě.

"Gratuluji a doufám, že to jméno je pořád sranda," napsala jedna z fanynek. Čeněk Stýblo řekl eXtra.cz, jak to doopravdy je. Vyzpovídali jsme ho ohledně jeho kariéry a také prozradil, jestli je křestní jméno jeho syna prank, nebo jej opravdu bude mít v rodném listu.

Vzpomínka na ViralBrothers

Jak vzpomínáte na ViralBrothers? Koukáte někdy na starší videa?

Vzpomínám na to moc rád. Nejdříve jsme točili videa pro pár kamarádů a doslova přes noc nás s nástupem Debilních keců začaly sledovat miliony lidí. Pak pranky, které obletěly svět. Byl ale čas se trochu posunout. Občas na mě dnes na YouTube vyskočí naše starší video a sám jsem překvapený, jaké šílenosti jsme točili.

Co jste dělal potom, co jste skončil s ViralBrothers? Hledal jste dlouho novou příležitost, nebo jste měl jasno hned?

Přišlo období krátkého pocitu vyhoření. Z koníčku se stala práce a radost z natáčení už nebyla taková, i když měla na vrcholu naše videa průměrně 10 milionů zhlédnutí. Asi rok jsem nebyl schopný sáhnout na kameru a kdykoli jsem ji zahlédl, tak se mi dělalo fyzicky zle. Několik let jsme s přítelkyní cestovali po světě a hledali inspiraci.

A co dělá Erik?

Erik se také věnuje investování a podnikání. Hlavně si užívá život se svou rodinou.

Čeněk Stýblo a kryptoměny

Kde se zrodila vaše láska ke kryptoměnám?

Už s prvními vydělanými penězi z ViralBrothers jsme se začal zajímat o investování. Načetl jsem spoustu knížek a začal aktivně investovat na akciových trzích. V roce 2017 mě oslovil kamarád, že shání kapitál na těžební stroje, na kterých by se těžili kryptoměny. Slíbil jsem mu, že se na to přes víkend podívám a dám mu vědět, jestli mám zájem. Přes víkend jsem začal studovat Bitcoin a otevřel se mi uplně nový svět.

Paralelní finanční systém, o kterém jsem do té doby neměl tušení. Pro pochopení Bitcoinu je třeba znát historii fungování peněz, ekonomické systémy, filozofii, nové technologie a mnoho dalšího. Bitcoin je virální věc, šíří se světem rychleji než naše videa. Já bych rád přispěl k jeho adopci v Česku, a proto i rozjíždím Bitcoinovou směnárnu, kde chci lidem u nás zjednodušit nákup za koruny.

Když jsme u kryptoměny. Jak snášíte kritiku, co se týká výběru jména pro syna? Bude se takto opravdu jmenovat? Není to prank?

Já už jsem proti kritice online úplně imunní. Léta jsme točili kontroverzní videa. Přečetl jsem si tisíce negativních komentářů na svou osobu. Úplně chápu, že se výběr jména nemusí všem zamlouvat, ale pro mě je Bitcoin srdeční záležitost. Myslím, že Bitcoin změní svět k lepšímu. Proto chci, aby se tak syn jmenoval. Bitcoin je mír.

Elon Musk taky pojmenoval své dítě šíleně a nikdo to za prank nepovažuje (smích).

Zúčastnil byste se nějaké reality show?

V televizi ne. Na svém novém YouTube kanále jsem ale rozjel podnikatelskou reality show s názvem Miliony nebo Bankrot, kde lidem ukazuju vznik mých třech firem: HOT BEE pálivé omáčky, IKISEQ, kde lidé budou mít možnost investovat do talentovaných lidí, a nyní i Bitcoinové směnárny BTCJMR.

Reality show typu Likehouse jdou uplně mimo mě.

Související články

Další články