Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Cena za Adámkův zničený život? Nula! Pardubická nemocnice necítí vinu, prý byli rychlí dost!

Zdroj: Archiv Jana Vyčítala
+ Dalších 8 fotografií
Adámek
Hrůzostrašný příběh malého Adámka (10) nemá konce! Rodina chlapce, který má poškozený mozek a je v současné době v kómatu, se soudí s pardubickou nemocnicí, která údajně při ošetření Adámka hrubě pochybila. Ve hře jsou miliony. Problém ale je, že nemocnice vinu necítí a platit odškodné rodině nebohého chlapce nechce.

Jan Vyčítal, otec postiženého Adámka, je toho názoru, že za stav, ve kterém se jeho syn nachází, může personál pardubické nemocnice. „Na místě zjistili, že ambulance je zamčená a opuštěná. Dětská lékařka, která je doprovázela, od syna vzápětí v klidu s rukou v kapse odešla, aniž by mu jakkoliv pomohla. Později je opustila i bezradná dětská sestra,“ popsal před časem hrůzný moment v nemocnici Jan Vyčítal.

Adámek má poškozený téměř celý mozek. Jen těžko, spíše vůbec, člověk nedokáže přijmout tuto informaci, toto sdělení lékařů. Uvědomujete si, že už nikdy nebude nic jako dřív. Ale vlastně toto odmítáte přijmout. A nesmíte to přijmout, protože jinak se tato situace ani nedá zvládnout. Musíte věřit a doufat, že se Adámkův stav bude vyvíjet,“ doufá Adámkův tatínek.

Redakci eXtra.cz dnes Mario Švehelka, právník Jana Vyčítala, oznámil, že Adámkova rodina chce po pardubické nemocnici odškodné ve výši 22 milionů korun.

„A to v občanskoprávním řízení vedeném o Okresního soudu v Pardubicích, když u něj přetrvává trvalé poškození mozku a je trvale odkázán na péči rodičů,“ vysvětlil Švehelka.

Nemocnice ovšem nehodlá platit vůbec nic. A důvod je prostý – oni prý nijak nepochybili.

„Nemocnice jakékoliv odškodnění vyplatit odmítá, argumentujíc, že z jejich strany bylo reagováno velmi rychle a profesionálně,“ sdělil nám dále právník Adámkova otce pan Švehelka.

Mluvčí pardubické nemocnice Kateřina Semrádová se k informacím o odškodném v současné době nemůže vyjádřit. Vzkázala tak pouze následující:

„Situace, ve které se ocitla rodina, je bolestná a velmi nešťastná a Nemocnice Pardubického kraje, a. s., vyjadřuje rodině hlubokou účast. Bohužel, ani při vynaložení maximálního úsilí není možné vždy předejít komplikacím, které se mohou při poskytování zdravotních služeb vyskytnout, to však neznamená, že každý podobný případ všechny zúčastněné zdravotnické pracovníky hluboce lidsky nezasáhne. Zároveň nesmíme zapomenout, že v současné době probíhá prověřování celé věci ze strany orgánů činných v trestním řízení, při němž Nemocnice Pardubického kraje, a. s., poskytuje veškerou potřebnou součinnost. Závěry orgánů činných v trestním řízení, včetně případných závěrů znaleckého zkoumání postupů zaměstnanců Pardubické nemocnice, nelze v tuto chvíli předjímat.“

Adámkova rodina chce ale mnohem více, než jen dojemný vzkaz od nemocnice, ve které se nadobro změnil jejich život.

Související články

Další články