Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Cena GRAMMY možná doputuje do Česka! Světová hvězda Magdalena Kožená září!

Získá Magdalena Kožená v neděli cenu Grammy?
Zdroj: extra
Cena americké akademie národního umění neboli Grammy je snad snem každého umělce. Bohužel jen pramálo Čechů získalo alespoň nominaci. Letos jsou však šance na získání ceny opravdu veliké! Česká republika je sice malá, ale lidi plodí o to šikovnější!

Světově uznávaná a mezinárodní hvězda vážné hudby mezzosopranistka Magdalena Kožená (43) získala nominaci na americké ceny Grammy!!! A to v kategorii nejlepší klasické vokální sólo album.

Národní akademie hudebního umění a věd v USA českou rodačku nominovala za desku s hudbou Claudia Monteverdiho, kterou nahrála pod vedením uznávaného italského dirigenta Andreye Marcona. Nutno dodat, že tato hudba je více než 400 let stará, a dá se také říct, že je ještě málo pro veřejnost prozkoumána. To je jeden z mnoha důvodů, proč je album tak unikátní…

Vítězové devětapadesátého ročníku Grammy budou oznámeni na galavečeru v Los Angeles již tuto neděli 12. února. Magdalena se udílení cen účastnit nebude, koncertuje totiž v Paříži a práce je pro ni rozhodně přednější. Historicky největší počet nominací na prestižní cenu, a to celkem devět, získala americká popová zpěvačka Beyoncé.

Kožená patří ke světové operní elitě. Magdalena získala nominaci na Grammy už v roce 2006 v kategorii producent roku v klasické hudbě za nahrávku Lamento. Desku nazpívala spolu s Reinhardem Goebelem a Musikou Antiquou Köln. Bohužel, minule to nevyšlo, snad se letos zadaří. Poslední český občan, který získal Grammy, byla v roce 2013 Markéta Irglová s irským textařem a zpěvákem Glenem Hansardem v kategorii muzikál za album Once.

Nominované album Kožené v produkci hudebního nakladatelství Deutsche Grammophon vyšlo počátkem roku 2016. Na natáčení se kromě Kožené podíleli také další pozvaní světoví sólisté a barokní orchestr La Cetra, do jehož čela se postavil cembalista a dirigent Andrea Marcon. Celé album obsahuje devět Monteverdiho vokálních děl. Rozhodně stojí za poslech!

Související články

Další články