„Za posledních dvanáct let činil průměrný roční růst cen nemovitostí např. v Praze 6,17 % p.a., a to i přes krizi, která začala v roce 2008. V hlavním městě se ceny od roku 1998 do poloviny roku 2017 více než ztrojnásobily,“ říká ředitel Rentiero.cz Jaromír Muchka. Byť v průběhu monitorovaného období průměrné hodnoty ceny bytů klesaly i stoupaly, od roku 2012 již jen rostou.

Podle analytiků Rentiero.cz se není třeba obávat poklesu cen ani v případě budoucí krize. „Zejména u bytů v lepších lokalitách nejsou obavy na místě. Jejich cena bude z dlouhodobého hlediska růst, to je patrné nejen z uvedených dat, ale i z historických zkušeností ze zahraničí,“ vysvětluje Muchka s tím, že jejich společnost pro investory vyhledává byty v centru či širším centru Prahy o velikosti 1+kk až 3+1, po kterých je největších poptávka.

Co je Rentiero.cz:

Rentiero.cz umožňuje online investovat do nemovitostí formou koupě podílu v nemovitosti již za minimální investici 1000 Kč. Následně investor získává pravidelně výnos z pronájmu a vydělává i na růstu hodnoty nemovitosti. Pokyny probíhají skrze jednoduché online rozhraní. Na rentiero.cz funguje i první česká nemovitostní burza, na které se obchoduje s podílovými listy nemovitostí.