Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Cena bytu v Praze za 12 let stoupla o skoro 77 %, investování do nich se přesto může vyplatit

Zdroj: Profimedia.cz
Za poslední tři roky vzrostla cena bytu v ČR o 30 % (v Praze o 40,7 %), za posledních dvanáct let dokonce o 64,2 % (v Praze o 76,5 %). Vyplývá to z nových údajů Českého statistického úřadu a dat společnosti Rentiero.cz, která se specializuje na online investování do nemovitostí. Zveřejněná data z Prahy obsahují čísla z bytových jednotek po celém městě, tedy i za byty v panelových domech v okrajových částech, které jsou mnohdy cenově nadhodnocené a nejvíce ohrožené případnou krizí. I přes to se nemusejí potenciální zájemci do bytů bát investovat. Byty v atraktivních lokalitách by totiž stále měly růst.

„Za posledních dvanáct let činil průměrný roční růst cen nemovitostí např. v Praze 6,17 % p.a., a to i přes krizi, která začala v roce 2008. V hlavním městě se ceny od roku 1998 do poloviny roku 2017 více než ztrojnásobily,“ říká ředitel Rentiero.cz Jaromír Muchka. Byť v průběhu monitorovaného období průměrné hodnoty ceny bytů klesaly i stoupaly, od roku 2012 již jen rostou.

Podle analytiků Rentiero.cz se není třeba obávat poklesu cen ani v případě budoucí krize. „Zejména u bytů v lepších lokalitách nejsou obavy na místě. Jejich cena bude z dlouhodobého hlediska růst, to je patrné nejen z uvedených dat, ale i z historických zkušeností ze zahraničí,“ vysvětluje Muchka s tím, že jejich společnost pro investory vyhledává byty v centru či širším centru Prahy o velikosti 1+kk až 3+1, po kterých je největších poptávka.

Co je Rentiero.cz:

Rentiero.cz umožňuje online investovat do nemovitostí formou koupě podílu v nemovitosti již za minimální investici 1000 Kč. Následně investor získává pravidelně výnos z pronájmu a vydělává i na růstu hodnoty nemovitosti. Pokyny probíhají skrze jednoduché online rozhraní. Na rentiero.cz funguje i první česká nemovitostní burza, na které se obchoduje s podílovými listy nemovitostí.

Související články

Další články