Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Celých 13 nominací na Českého lva pro film Toman: Kdo mu bude konkurovat?

Zdroj: www.falcon.cz
+ Dalších 11 fotografií
Filmy
Česká filmová a televizní akademie vyhlásila nominace pro 26. ročník výročních cen Český lev. O sošku Českého lva se filmy utkají v 15 kategoriích. Nejvíce nominací napříč všemi kategoriemi získaly filmy Toman, Hastrman a Všechno bude. Nominace na ceny za televizní díla budou oznámeny 25. února 2019. Slavnostní vyhlášení vítězů filmových i televizních kategorií se uskuteční v sobotu 23. března 2019 v Rudolfinu a bude jej nově moderovat Václav Kopta. Přehled nominací najdete v naší gelerii.

Mezi kandidáty na České lvy vede s počtem 13 nominací film Toman režiséra a producenta Ondřeje Trojana. Po 10 nominacích získaly dva filmy – Hastrman v režii Ondřeje Havelky i film Všechno bude, jehož režisérem je Olmo Omerzu. Následují filmy Zlatý podraz Radima Špačka s 9 nominacemi, Jan Palach Roberta Sedláčka s 8 nominacemi a Hmyz Jana Švankmajera s 5 nominacemi.

V kategorii nejlepší film byla nominována pětice filmů – Jan Palach, Tlumočník, Toman, Všechno bude a Zlatý podraz. Ocenění Český lev za nejlepší dokumentární film získá jeden z těchto 5 filmů – Až přijde válka, King Skate, Nic jako dřív, Planeta Česko a Švéd v žigulíku.

V kategorii nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli jsou na Českého lva nominovány – Simona Zmrzlá za film Hastrman, Ivana Chýlková za film Chata na prodej, Jenovéfa Boková za roli ve filmu Chvilky, Zuzana Bydžovská za film Jan Palach a Kateřina Winterová za film Toman. Cenu za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli má šanci získat – Jana Synková za film Chata na prodej, Tatiana Vilhelmová (40) za roli ve filmu Tátova volha, Kristýna Boková za film Toman, Eliška Křenková a Lenka Vlasáková, obě za role ve filmu Všechno bude.

Ocenění Český lev za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli bude patřit jednomu z těchto nominovaných – Karel Dobrý za film Hastrman, Martin Huba za film Hovory s TGM, Viktor Zavadil za roli ve filmu Jan Palach, Jiří Macháček za film Toman a Tomáš Mrvík za film Všechno bude. Vítězem kategorie nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli se může stát Jan Kolařík za roli ve filmu Hastrman, Jiří Lábus za film Hmyz, Jan Vondráček za film Jan Palach, Jan František Uher za film Všechno bude nebo Jan Hartl za film Zlatý podraz.

NA PŘEHLED NOMINACÍ SE PODÍVEJTE DO NAŠÍ GALERIE

Související články

Další články