Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Celý život pomáhala lidem, zapalte jí svíčku, vzkazuje dcera Dany T. (†64), která nepřežila ostravský masakr

Zdroj: facebook/profimedie.cz
+ Dalších 12 fotografií
památka
Jednou ze sedmi obětí psychicky narušeného Ctirada Vitáska (†42), který střílel v úterý 10. prosince ve Fakultní nemocnici Ostrava na bezbranné lidi, je i paní Dana Telnarová (†64). Bývalá zaměstnankyně nemocnice, která celý život pracovala v krevní laboratoři, šla v osudový den na kontrolu se zlomeným malíčkem. Bohužel se domů už nevrátila. Dcera paní Dany poskytla Moravskoslezskému deníku informace o tom, jaká její maminka byla.

Paní Dana byla podle její dcery Sylvy Chmelařové milující babička a maminka, která ráda cestovala, věnovala se svým vnoučatům a její přátelé ji milovali. O to větší šok pro všechny byl, když už se z banální kontroly v nemocnici nevrátila.

Jelikož se o paní Daně rodina v posledních dnech dočítala v médiích nepřesné informace, právě dcera se rozhodla něco málo o zesnulé mamince prozradit. „Moje maminka se jmenovala Dana Telnarová, rozená Mlynářová, celý svůj pracovní život byla oddaná práci v Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava, kde pracovala jako laborantka.“ Sylva k mamince díky jejímu povolání prý vždy vzhlížela.

„Maminka připravovala krev na operace pro lidi, kteří ji potřebovali. Odmala jsem k její práci vzhlížela, vnímala jsem, jak důležitá tato práce je,“ pokračuje dále paní Sylva. Do důchodu odešla paní Dana před čtyřmi lety. Od té doby se naplno věnovala vnoučatům, výletům v přírodě a knihám. „Naše maminka byla chytrá, spravedlivá, obětavá žena, která nikomu neodmítla pomoci, pokud bylo potřeba,“ doplnila zdrcená dcera.

„Jsme s dětmi, jejími vnoučaty, a bratrem velmi smutní, takový konec si opravdu nezasloužila,“ říká dcera a děkuje všem, kteří si na Danu Telnarovou vzpomenou s láskou. „Zapalte jí, prosím, svíčku a pošlete jí do nebe nějakou krásnou, láskyplnou myšlenku,“ vzkazují pozůstalí.

Mohlo by vás zajímat

Další články