Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Celý život pomáhala lidem, zapalte jí svíčku, vzkazuje dcera Dany T. (†64), která nepřežila ostravský masakr

Pietní místo v Ostravě.
Zdroj: facebook/profimedie.cz
+ Dalších 11 fotografií
památka
Jednou ze sedmi obětí psychicky narušeného Ctirada Vitáska (†42), který střílel v úterý 10. prosince ve Fakultní nemocnici Ostrava na bezbranné lidi, je i paní Dana Telnarová (†64). Bývalá zaměstnankyně nemocnice, která celý život pracovala v krevní laboratoři, šla v osudový den na kontrolu se zlomeným malíčkem. Bohužel se domů už nevrátila. Dcera paní Dany poskytla Moravskoslezskému deníku informace o tom, jaká její maminka byla.

Paní Dana byla podle její dcery Sylvy Chmelařové milující babička a maminka, která ráda cestovala, věnovala se svým vnoučatům a její přátelé ji milovali. O to větší šok pro všechny byl, když už se z banální kontroly v nemocnici nevrátila.

Jelikož se o paní Daně rodina v posledních dnech dočítala v médiích nepřesné informace, právě dcera se rozhodla něco málo o zesnulé mamince prozradit. "Moje maminka se jmenovala Dana Telnarová, rozená Mlynářová, celý svůj pracovní život byla oddaná práci v Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava, kde pracovala jako laborantka." Sylva k mamince díky jejímu povolání prý vždy vzhlížela.

"Maminka připravovala krev na operace pro lidi, kteří ji potřebovali. Odmala jsem k její práci vzhlížela, vnímala jsem, jak důležitá tato práce je," pokračuje dále paní Sylva. Do důchodu odešla paní Dana před čtyřmi lety. Od té doby se naplno věnovala vnoučatům, výletům v přírodě a knihám. "Naše maminka byla chytrá, spravedlivá, obětavá žena, která nikomu neodmítla pomoci, pokud bylo potřeba," doplnila zdrcená dcera.

"Jsme s dětmi, jejími vnoučaty, a bratrem velmi smutní, takový konec si opravdu nezasloužila," říká dcera a děkuje všem, kteří si na Danu Telnarovou vzpomenou s láskou. "Zapalte jí, prosím, svíčku a pošlete jí do nebe nějakou krásnou, láskyplnou myšlenku," vzkazují pozůstalí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy