Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Celý svět musí spojit síly: Pandemie koronaviru podle epidemiologa skončí nejdřív v červnu

Zdroj: Pixabay.com
+ Dalších 9 fotografií
covid-19
Uznávaný čínský epidemiolog Čung Nan-šan podle agentury Reuters prohlásil, že pokud všechny země světa spojí své síly v boji proti koronaviru, pandemie by mohla do června skončit. Jde ale o ten nejoptimističtější scénář.

Čínský epidemiolog a poradce vlády pro oblast zdravotnictví Čung Nan-šan tvrdí, že pokud budou země brát Covid-19 vážně a přistoupí k razantním opatřením, mohla by být pandemie do června letošního roku za námi.

Nan-šan v roce 2003 výrazně přispěl k zastavení šíření nemoci SARS, kterou rovněž způsoboval koronavirus Nyní radí všem zemím, aby se řídily nařízeními Světové zdravotnické organizace a zasáhly na celostátní úrovni.

Podle epidemiologa by mohlo k zastavení viru pomoci i teplo, v letních měsících jsou viry spadající do stejné kategorie jako koronavirus méně aktivní. To by mohlo infekci zpomalit.

Pozitivní scénář

Čung Nan-šan potvrdil, že do června by mohla být pandemie za námi v případě, že země sjednotí v boji proti novému koronaviru své síly. Jedná se tedy o nejpozitivnější scénář a pokud k mobilizaci sil nedojde, může pandemie trvat déle.

Související články

Další články