Americký novinář James Foley (40) jen dělal svou práci. Byl to špičkový válečný reportér, který informoval Američany o dění v zahraničí. Před dvěma lety byl ale zajat v Sýrii islamisty a od té doby byl nezvěstný.

Nyní se objevilo naprosto šokující video, na kterém James klečící na zemi musí odříkat prohlášení: „Vyzývám své přátele, rodinu a milované, aby povstali proti mým skutečným vrahům, americké vládě, protože to, co se mi stane, je pouze výsledkem jejich lhostejnosti a zločinnosti." Následně muž, který je schovaný celý v černém, s britským přízvukem řekne několik vět o nespravedlnosti útočení Ameriky na Irák, a novináři podřízne hrdlo!

Video bylo umístěno na server youtube.com s názvem Zpráva pro Ameriku a mělo být varováním pro amerického prezidenta Baracka Obamu týkající se leteckých útoků na Irák. Přesto, že Bílý dům zatím nepotvrdil pravost videa, rodina novináře už potvrdila, že je muž na videu opravdu on. Na konci videa je záběr na dalšího zajatce v oranžové kombinéze a jméno v rohu obrazovky: Steven Joel Sotloff. „Život tohoto amerického občana, Obamo, závisí na tvém dalším rozhodnutí,“ říká maskovaný muž směrem k prezidentovi USA.

Pátrání po tom, odkud záběry přišly, je o to těžší, že video bylo smazáno hned potom, co se objevilo, ale na jistých serverech je k nalezení dosud a opravdu si jej pouštějte jen na vlastní nebezpečí, neboť obsahuje drastické záběry.