Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Celoživotní bolest Taťany Fischerové (†72): Syn Kryštof (43) trpí dětskou mozkovou obrnou

Zdroj: reprofoto Česká televize, Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
krutý osud
Taťana Fischerová (†72) ve středu podlehla dlouhému onemocnění, údajně zákeřné rakovině. Těžký boj přitom svedla už před čtyřmi dekádami, když se jí narodil jediný syn Kryštof (43). Dnes již dospělý muž prodělal dětskou mozkovou obrnu, jejíž následky se začaly projevovat v prvním roce života. Je upoután na invalidní vozík a neobejde se bez pomoci druhých.

Taťana Fischerová (†72) si soukromí bedlivě střežila. Všichni ji znali pro její herectví a angažmá v politice, rodinné záležitosti vždy zůstávaly za zamčenými dveřmi. Jednou však udělala výjimku a promluvila o své největší bolesti. Její jediný syn Kryštof (43) se narodil s dětskou mozkovou obrnou.

Herečka zpočátku věřila, že bude v pořádku. "Přišlo mi to, že je to dobrý, když mi ho vrátili. Přišlo mi, že to vlastně nebude žádnej problém," vzpomínala ve 13. komnatě. Bohužel se šeredně zmýlila. "Až pak, v těch jeho šesti, sedmi měsících, mě začali upozorňovat, že to úplně v pořádku není. A to už bylo pozdě," svěřila se.

Když byl Kryštofovi jeden rok, následky kruté choroby se začaly projevovat. A v plné síle udeřily v období, které pro Fischerovou nebylo už tak jednoduché. "Měla jsem pocit, že to dítě nemůžu přijmout, že nemůžu přijmout svůj osud. Že to prostě nesnesu," popsala krušné časy. Potom ji opustil manžel Petr Skoumal (†76), otec Kryštofa, a přišla o práci. To už prý občas ani nedokázala najít důvod, proč dál žít.

Smířila se

Naštěstí se k němu pokaždé dobrala a s údělem, který jí osud nalinkoval, se smířila. Neměla to jednoduché ani v Kryštofově dospělosti, ale snažila se brát v potaz vždy tu lepší stránku. "Jinak je s ním krásnej život. Už je velkej. Ten rozum se samozřejmě nevyvíjí, ale vyvíjí se charakter," usmívala se Fischerová před deseti lety.

Tehdy Kryštof trávil sedm měsíců v ústavu a pět měsíců u maminky. Kdo se o něj postará po skonu Táni Fischerové, není zatím jasné.

Související články

Další články