Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Celou Evropu sužují tropická vedra: Záchrana se blíží, teploty spadnou až o 20 stupňů

počasí
Část Evropy o víkendu zasáhne prudké ochlazení a silný déšť. Teploty spadnou až o 20 stupňů a to v zemích západní Evropy, přes které přejde chladný polární vzduch. Největší pokles teplot zaznamenají ve Francii, Španělsku a Velké Británii. Česka se tato studená vlna bohužel nedotkne.

V mnoha zemích Evropy padají kvůli extrémním tropům dlouholeté teplotní rekordy. Vlna veder ale podle meteorologů minimálně pro západní Evropu vrcholí a teploty výrazně klesnou. Podle portálu Meteofrance má být v Paříži ve čtvrtek až 42 stupňů, už v sobotu však bude v hlavním městě Francie možné naměřit stupňů jen 20.

Podobná změna nastane ve Velké Británii, ve Španělsku a v Belgii. Ačkoliv vlna veder zasáhla i Česko, prudké ochlazení se nás týkat nebude. Menšího poklesu se však dočkáme a podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu se u nás budou nejvyšší denní teploty o víkendu pohybovat mezi 27 až 31 stupni.

Dlouhodobá předpověď ČHMÚ vypovídá o tom, že většího ochlazení se v Česku dočkáme až začátkem srpna, kdy by se měly teploty držet mezi 22 až 27 stupni v maximech. Po tropických a suchých dnech bychom se měli v srpnu dočkat i vydatnějších srážek.

Mohlo by vás zajímat

Další články