Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Celoevropská hvězda Mikolas Josef? Tomuhle Čechovi by jeho úspěch v cizině jen mohl závidět!

Mikolas by mohl tomuhle klukovi slávu i závidět.
+ Dalších 7 fotografií
Zničehonic se zjevil jen pár týdnů před soutěží Eurovize, v níž skončil šestý, a rázem je považovaný za velkou hvězdu. Mikolas Josef (22) dokonce teď už plánuje velké evropské turné. Jenže je tu někdo, kdo má za humny úspěch už dávno, a to docela překvapivý!

Do ciziny jezdí koncertovat skoro všichni známější čeští umělci, většinou jde však o vystoupení pro tamní české komunity.

Bývalá hvězdička SuperStar Honza Bendig (24) ale nevyjíždí za hranice všedních dnů za prací sotva jednou za pět let jako ostatní.

„Asi tak dvakrát měsíčně zpívám v Anglii, často jsem v Belgii, Polsku nebo Irsku. A třeba v té Velké Británii je zajímavé, že na mě nechodí jen místní romská komunita, ale i bílí Češi, a dokonce taky Angličané. Většinou zpívám pro pět set, šest set lidí, někdy ale i pro tisíc,“ svěřil se eXtra.cz Honzík.

„V srpnu mě pak pozvali do Kanady, mám zpívat pro dva tisíce lidí. Fakt z toho mám radost, že můžu díky práci objevovat nové země a cestovat. Na to, že jsem před pár lety myslel, že skončím s kariérou, je to fantazie,“ dodal zpěvák.

V Česku má také vystoupení, ale jak žádná z televizí nevysílá zábavné pořady, kde by zpěváci mohli uplatnit svůj um, není toho zdaleka tolik, jak by někdo mohl čekat. Hodně se však zaměřil na věrnou a vděčnou romskou komunitu, pro kterou snad nikdo jiný moc nedělá.

A co Mikolas Josef? Bude to mít podobné? Nebo dokonce lepší? Uvidíme, jestli o něm vůbec ještě za rok uslyšíme. On sám se vidí v Americe na chvostu místních hitparád.

Mohlo by vás zajímat

Další články