Do ciziny jezdí koncertovat skoro všichni známější čeští umělci, většinou jde však o vystoupení pro tamní české komunity.

Bývalá hvězdička SuperStar Honza Bendig (24) ale nevyjíždí za hranice všedních dnů za prací sotva jednou za pět let jako ostatní.

„Asi tak dvakrát měsíčně zpívám v Anglii, často jsem v Belgii, Polsku nebo Irsku. A třeba v té Velké Británii je zajímavé, že na mě nechodí jen místní romská komunita, ale i bílí Češi, a dokonce taky Angličané. Většinou zpívám pro pět set, šest set lidí, někdy ale i pro tisíc,“ svěřil se eXtra.cz Honzík.

„V srpnu mě pak pozvali do Kanady, mám zpívat pro dva tisíce lidí. Fakt z toho mám radost, že můžu díky práci objevovat nové země a cestovat. Na to, že jsem před pár lety myslel, že skončím s kariérou, je to fantazie,“ dodal zpěvák.

V Česku má také vystoupení, ale jak žádná z televizí nevysílá zábavné pořady, kde by zpěváci mohli uplatnit svůj um, není toho zdaleka tolik, jak by někdo mohl čekat. Hodně se však zaměřil na věrnou a vděčnou romskou komunitu, pro kterou snad nikdo jiný moc nedělá.

A co Mikolas Josef? Bude to mít podobné? Nebo dokonce lepší? Uvidíme, jestli o něm vůbec ještě za rok uslyšíme. On sám se vidí v Americe na chvostu místních hitparád.