Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Celníci v Lovosicích zabavili 680 tisíc respirátorů: Překupníci je chtěli vyvézt z Česka

Zdroj:
+ Dalších 6 fotografií
Koronavirus
V Lovosicích na Litoměřicku byly zabaveny statisíce respirátorů a dalších ochranných pomůcek. Bylo podezření, že hrozí vývoz mimo Českou republiku. Hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) rozhodl, že pomůcky převezme kraj a část zůstane v regionu, zbytek poputuje do Prahy.

V Ústeckém kraji bylo zabaveno ohromné množství zdravotnických pomůcek. V průmyslové zóně v Lovosicích na Litoměřicku byl objeven sklad, kde se nacházelo 680 tisíc respirátorů. Celníci také během kontroly skladu narazili na 28 tisíc roušek.

Celou situaci ohledně koronaviru sledujte online zde.

"Bylo zjištěno, že v Lovosicích ve skladech jsou ochranné pomůcky, u nichž bylo podezření, že by mohly být vyvezeny z České republiky," uvedl hejtman Oldřich Bubeníček, který rozhodl, že kraj pomůcky převezme. Firma, u které se ochranné pomůcky našly, dostane finanční náhradu.

Sklad využívala společnost, od níž původně očekávalo zásilku Ministerstvo zdravotnictví Jenže firma se na poslední chvíli rozhodla navýšit cenu a požadovala 60krát víc. "Nepřipadá v úvahu, aby se kdokoliv takto nemorálně obohacoval na situaci, kdy jsou zdravotníci i běžní občané v ohrožení života. Proto jsem požádal hejtmana Bubeníčka, aby v souladu se zákonem konal a roušky zajistil," uvedl Jan Hamáček

Část ochranných pomůcek zůstane v regionu a část zamíří do Prahy. Auta převezou do hlavního města 300 tisíc kusů respirátorů a v Ústeckém kraji zůstane k rozdělení 380 tisíc respirátorů. Polovinu z 28 tisíc roušek si převezme ministerstvo vnitra a ta druhá zůstane pro potřeby Ústeckého kraje.

V České republice platí kvůli koronaviru nouzový stav.

Související články

Další články