Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Čelní náraz do sloupu: Po děsivé havárii autobusu v Brně zbylo 11 zraněných

Čelní náraz do sloupu: Po děsivé havárii autobusu v Brně zbylo 11 zraněných
Zdroj: HZS JMK
AUTONEHODA

Jedenáct lidí se v noci z pondělí na úterý v Brně zranilo při havárii autobusu městské hromadné dopravy, který narazil do sloupu veřejného osvětlení. Tři lidé se zranili těžce, řekla ČTK mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Záchranáři převezli zraněné do nemocnic. Čtyřproudová komunikace je uzavřená v obou směrech.

Nehoda se stala v městské části Komín v Kníničské ulici nedaleko komínské vozovny. Mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš uvedl, že komunikace je uzavřená v obou směrech. Autobus narazil do lampy, která je nahnutá. Nejprve ji musíme sundat, nebo upevnit, teprve potom začneme řešit autobus. Uzavření tak bude asi na několik hodin, uvedl Jirouš.

Podle něj hasiči pomáhali vynášet z autobusu zraněné. Uvnitř cestovalo kolem 30 lidí. Ošetřili jsme 11 zraněných. Z toho tři byli zranění těžce a zbytek měl lehčí až středně těžká zranění jako úrazy hlavy nebo končetin, uvedla Bothová.

Na místě podle Bothové zasahovalo sedm prostředků záchranářů včetně inspektora provozu. „Požádali jsme o pomoc i dvě převozové sanitky. Pacienty jsme přepravili do čtyř brněnských zdravotnických zařízení,“ řekla Bothová.

Zranění skončili ve Fakultní nemocnici Brno, Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně, Vojenské nemocnici Brno a Úrazové nemocnici.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy