Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Celebrity vzpomínají na Miloše Nesvadbu: Měl milou duši, odešel s ním kus našeho světa

+ Dalších 15 fotografií
Poslední rozloučení s hercem a ilustrátorem Milošem Nesvadbou proběhlo ve čtvrtek 6. srpna v 11 hodin v kostele na náměstí Jiřího z Poděbrad. Upřímnou soustrast přišli vyjádřit jeho nejbližší i věrní fanoušci. Přátelé si také připomněli nejhezčí vzpomínky, které na zesnulého mají v paměti.

Na pohřeb Miloše Nesvadby v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad dorazila mimo jeho rodinu i řada přátel a kolegů. Truchlící donesli květinu a svůj smutek vyjádřili v kondolenční knize. Dojemnou řeč pronesla Taťjana Medvecká, která během proslovu zadržovala slzy, a Nesvadbův kolega Miroslav Donutil. Ten zase vzpomínal na okamžiky, které strávil s hercem v divadelní šatně.

Může být na sebe pyšný

Upřímnou soustrast projevila také Eva Hrušková. "Myslím si, že to je člověk, na kterého nemá nikdo jedinou špatnou vzpomínku," řekla Hrušková a dodala, že herec neudělal nikdy nic špatného, vše se mu dařilo a jeho život byl naplněný. "Zanechal za sebou úžasnou rodinu, vnoučata, syny. Já si myslím, že je to to nejkrásnější, co tu mohl zanechat," pokračovala herečka. Naposledy v kontaktu byli ve chvíli, kdy s manželem posílala herci gratulaci k 95. narozeninám.

Simona Postlerová zase zavzpomínala na okamžiky, kdy se spolu setkali během natáčení. "Byl vždycky strašně dobře naladěn, strašně milá dušička," vyprávěla herečka. Věří také, že člen činohry Národního divadla je nyní v dobrých rukou Panny Marie.

Měl odejít z divadelních prken

Psychiatr a prozaik Jan Cimický se zase pochlubil, že má ve své pracovně vystavený jeden z posledních obrázků zesnulého ilustrátora. "V jeho duši byl umělecký svět. Tam bylo všechno - herectví, malování. Když odchází takoví lidé, tak odchází kus našeho světa," řekl Cimický. Podotknul také, že nyní podle něj Nesvadbu trápí jen to, že rozloučení nemohlo být na jevišti Národního divadla, kde strávil padesát let. "Já si myslím, že herec má z tohoto světa odcházet z prken, na kterých hrál," ukončil Cimický.

Související články

Další články