Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Celebrity sází stromky: Kdo považuje zdravou krajinu za důležitou?

Celebrity sází stromky: Kdo považuje zdravou krajinu za důležitou?
Zdroj: Facebook/Sázíme budoucnost

Pamatujete na úspěch kampaně Stromy svobody, která proběhla v rámci oslav 100 let Československa? I nyní můžete pomoci zmírnit dopady změn klimatu za pomoci vysazování stromů a myslet tak na zdraví naší planety. Své o tom ví i celebrity, které začaly sázet budoucnost.

Pokud i vy chcete, aby vaše budoucnost, ale i budoucnost dalších generací nebyla ohrožena, měli byste se k přírodě kolem sebe začít chovat co nejšetrněji, a také pomoci s její obnovou. Ideálním řešením je sázení stromků. Sázet totiž může opravdu každý.

Důležitá je pravidelnost

Projekt Sázíme budoucnost vytváří skupina občanů, hnutí i institucí, které společně mění ráz naší zdevastované krajiny. Pokud se do projektu pustí co nejvíce z nás, máme šanci s touto situací něco udělat. Společně lze totiž dokázat i nemožné. Každý den nám to ukazují celebrity na sociálních sítích, které jsou schopny sehnat miliony pro nemocné děti, nemocnice či opuštěná zvířata. A co takhle zašpinit si ruce a zasadit strom? Umí to naše hvězdy vůbec?

Je jasné, že se nejedná jen o jednorázovou akci, ale stromům a jejich výsadbě je nutné se věnovat pravidelně a dlouhodobě. Proto by měli ti, kteří už v tom jedou, donutit zvednout z gauče i své kolegy a známé, protože teprve pak bude mít sázení budoucnosti ten správný efekt.

Celebrity sází stromy

Už nyní se do této bohulibé práce zapojila celá řádka slavných osobností. Můžeme jmenovat například muzikanta Tomáše Kočka, který je rád, že v době, kdy nemají hudebníci práci, může dělat něco, co má smysl. Už na jaře loňského roku se věnoval kopání s archeology a na podzim sázel stromy.

Další herečka, která chce planetě pomoci, je Bára Jánová. Ta chce sázením stromů přírodě vynahradit alespoň zlomek toho, co jí vyvádíme za vylomeniny. Navíc jí práce rukama pomáhá vypnout a odpočinout si. Spojuje tedy příjemné s užitečným.

I Marta Jandová se snaží přírodu chránit a pomoci se sázením.

"Každý by si měl za život vysadit minimálně jeden strom. Stane se jeho partnerem a jeho pravou i levou plící," myslí si populární zpěvačka.

Také mladá generace nechce zůstat pozadu, jasnou ukázkou je Albert Černý, který ví, že stromy pomáhají odlehčit městům od prachu a přehřátí. Tudíž se do projektu Sázíme budoucnost zapojil okamžitě a doufá, že se nám díky němu bude lépe žít.

Zapojují se i firmy

V neposlední řadě se do akce zapojují i velké společnosti, jejichž aktivita je samozřejmě znát. Jednou z nich je PENNY, které se rozhodlo podpořit projekt Nadace Partnerství "Sázíme budoucnost".

„Jsme řetězec s největším počtem prodejen v České republice. Proto nám záleží na prostředí, kde lidé v jejich sousedství žijí. Chceme být našim zákazníkům i široké veřejnosti dobrým sousedem, proto je přirozené, že podporujeme zdravé a příjemné prostředí. Od března jsme tedy součástí projektu Sázíme budoucnost, když jsme se zavázali, že ho v letošním roce podpoříme výsadbou stovek nových stromů v lokalitách, kde se nachází, nebo brzy budou stát, naše prodejny,“ říká Jens Krieger, generální ředitel PENNY. Nadace Partnerství mezi zájemce o podzimní výsadby stromů rozdělí letos více než 1,5 miliónu korun, což už je na počtu zasázených stromků opravdu znát.

O společnosti PENNY je známo, že často podporuje projekty, které se zabývají péčí o životní prostředí.

„Už třetím rokem jsme partnerem projektu Ukliďme Česko, a nyní přidáváme projekt Sázíme budoucnost. Naší snahou je nejen udržovat v našem okolí pořádek, ale prostředí, kde působíme i rozvíjet a vylepšovat tak, abychom byli vždy dobrým sousedem,“ prozradil nám Tomáš Kubík, manažer komunikace PENNY.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy