Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Celebrity reagují na coming out fotbalisty Jankta: Slova podpory od Plíškové, Votíkové i fotbalových klubů

Jakub Jankto: Celebrity reagují na jeho coming out
Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
Reakce

Jakub Jankto (27) je první český fotbalista, který se přihlásil k homosexualitě. Na Instagramu sdílel dojemné video, v němž vyjadřuje, že už v sobě nechce dál nést toto tajemství, a veřejně prohlásil, že je gay. Celebrity, fotbalové kluby i jiní světoví fotbalisté mu začali psát povzbuzující komentáře a jeho odvážný krok oceňují. 

Coming out Jakuba Jankta má mezinárodní ohlas. Fotbalista Sparty ve svém pondělním videu na Instagramu otevřeně přiznal, že je gay a že již nechce toto tajemství skrývat.

„Jako všichni ostatní chci i já svobodně žít svůj život. Bez strachu, bez předsudků, bez násilí. Ale s láskou. Jsem homosexuál a už se nechci déle skrývat,“ prozradil.

Podpora napříč zeměmi

Pod video mu hned začali psát slova podpory a respektu jiní fotbalisté, organizace i další mediální osobnosti. „Jsi dobrý. Ať se daří,“ reagovala například tenistka Karolína Plíšková a přidala několik emotikonů. „Pyšná,“ napsala i s emotikonem duhy brankářka Bára Votíková. „Respekt,“ uvedla zase oficiální instagramová stránka Puma Football. Z fotbalistů ho podpořili třeba portugalský fotbalista Bruno Fernandes, sparťan Lukáš Sadílek nebo albánský hráč Qazim Laci.

Podporu mu projevily také fotbalové kluby napříč světem, jak upozornil web iSport. Emotikony mu pod video zaslaly kluby jako italský Juventus nebo španělský Getafe a Real Madrid. Výřečnější byl například účet ligy mistrů UEFA, který napsal: „Výborně, Jakube. My a celý evropský fotbal jsme s vámi!“ Slova podpory mu napsaly kluby FC Barcelona, Inter Milán nebo FC Bayern.

Podpořila ho i expartnerka

Jeho coming out podpořila i jeho bývalá partnerka Markéta Ottomanská, s níž má Jakub tříletého syna. Podle již zmíněného webu by nejraději z celé věci byla vynechána, ale i přesto něco málo prozradila: „Už kvůli našemu synovi, který s tím bude muset vyrůstat. Je to jen a jen Kuby příběh, jeho zpověď. Jsem pyšná, že dokázal sebrat sílu a jít s tím veřejně ven,“ podpořila ho.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy