„To bolí, Adame. Milovala jsem Tvoje fotky a je mi líto, že to plánovaný letní focení nestihneme. Až jednou u Tebe nahoře s tím nejlepším světlem. RIP.“

Takový dojemný vzkaz napsala Kateřina Kristelová na svoje sociální sítě a přidala fotku, na které ji vyfotil právě Adam Holý. Docela doják, že? Akorát výsledný dojem zkazila Kristelčina fanynka Renata, která si nepřečetla text a hned se vyptávala na kontakt a adresu fotografa, protože také chtěla takové fotky.

Adam Holý podle svých přátel zakrýval svoji křehkou stránku pod arogantním chováním. Nebyl pouze fotografem slavných, ale právě díky nim se dostal do světa šoubyznysu. Fotil celebrity, reklamní kampaně a filmové plakáty.

Na druhé straně ohromoval i umělce. Na cenách Czech Grand Design vyhrál cenu Fotografa roku za knihu The Overview Effect, ve které se v intimních okamžicích objevily dvě jeho modelky.

Adam míval často problémy s alkoholem a často to bylo jako na horské dráze. Zemřel v mladém věku a spekuluje se o sebevraždě. Celebritám i umělcům bude chybět.