Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Celebrity, které vědí, jak se žije v Mostě! Tihle rodáci byli slavní ještě dřív než seriál!

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
most!
Nekorektní seriál Most! se už po odvysílání prvního dílu stal hitem. Ačkoliv seriál naznačuje, že Most je město, kde se Romové a bílí snaží bok po boku v klidu žít a navzájem se tolerovat, realita je taková, že z města, které i jeho obyvatelé odsuzují, pochází spousta slavných hvězd.

Ještě než se město Most proslavilo jako takové, dobré jméno mu dělala spousta známých tváří. Ať už jde o herce, zpěváky, nebo i sportovce, v Mostě se narodili lidé, jejichž jména jsou v českém showbyznysu pravidelně skloňována. Věděli jste to?

Martin Ručinský

Toto jméno jste už nepochybně slyšeli. Martin Ručinský totiž za svůj život obdržel dvě olympijské medaile a tři z mistrovství světa. Ačkoliv tento nadaný sportovec už pověsil kariéru na hřebík, v roce 2016 se stal manažerem českého národního týmu.

Ivan Hlinka

I trojnásobný mistr světa se narodil v Mostě. Ivan Hlinka nastartoval svou kariéru v Litvínově a po skončení na ledě se stal trenérem. V roce 2004 zemřel.

Vladimír Růžička

Jeden z nejznámějších hokejových trenérů u nás se také narodil v Mostě. Na mistrovství světa roku 1985 dovedl český tým k vítězství, což se znovu opakovalo na olympijských hrách roku 1998 v Naganu.

Martin Maxa

Namakaný zpěvák, pravým jménem Ivan Varga, se narodil v Mostě roku 1961. Vystudoval Fakultu tělovýchovy a sportu na Univerzitě Karlově, po čemž pracoval jako učitel tělocviku. Nakonec však skončil u hudby a herectví.

Martin Kocián

V sedmnácti letech začal vystupovat jako DJ po různých diskotékách. V tomto období se také seznámil s Alešem Lehkým, se kterým v roce 1995 založil taneční a popovou skupinu Lunetic, díky které se dostal do povědomí veřejnosti.

Vladimíra Erbová

I známá česká playmate má kořeny v Mostě. Muži ji milují především díky jejím obrovským přednostem, které dříve ráda vystavovala. Nyní má dvě děti a už se neukazuje tolik jako dříve.

Zuzana Bydžovská

Tato skvělá herečka, ačkoliv sama nikdy mostecké gymnázium nenavštěvovala, se později ve snímku a seriálu o této škole ukázala jako skutečná umělkyně. Jako zoufalá matka hlavního hrdiny ve snímku Gympl předvedla svůj um dokonale.

Tomáš Martinka

I nejkrásnější muž planety se narodil v seriálovém městě. Ačkoliv to zní jako přehnaná lichotka, skutečnost je taková, že si Tomáš tento titul skutečně zaslouží. V roce 2016 se zúčastnil soutěže Mister Global a vyhrál ji.

Lukáš Hejlík

Pohledný herec, známý ze seriálu Ošklivka Katka, sice v Mostě moc času nestrávil, ale narodil se tam. Školu posléze vystudoval v Lounech a Vyšší odbornou školu hereckou v Praze.

Související články

Další články